נדחה ערר נגד היתר שנתנה העירייה להקמת חניון בפרוייקט עזריאלי

הועדה המחוזית דחתה את הערר שהגישו סוחרים מנס ציונה וראשון לציון נגד הקמת חניון לפרויקט עזריאלי במתחם תחנת רכבת ראשונים

 ועדת הערר של מחוז מרכז במשרד הפנים דחתה את הערר שהוגש נגד היתר שהעניקה העירייה עבור הקמת חניון תת-קרקעי במתחם רכבת ראשונים.

את הערר הגישו סוחרים מנס ציונה ומראשון לציון המתנגדים להקמת המרכז המסחרי בפרויקט עזריאלי הצפוי לקום במתחם תחנת רכבת ראשונים, אשר נדון בימים אלו בוועדה המחוזית. העירייה הבהירה כי ההיתר שניתן מיועד להקמת חניון תת קרקעי במקום, אשר ישרת את באי תחנת הרכבת בין אם תאושר תכנית הפרויקט כולה בוועדה המחוזית ובין אם לאו. עוד ציינו כי ההיתר תואם את התכניות שבתוקף במקום.

באי כוחה של העירייה אמרו בדיון כי העוררים מנסים למנוע את אישור התכנית כולה, המיועדת לאפשר הקמת מגדל שישמש למשרדים ומרכז מסחרי קטן. לעוררים אין כל נגיעה לשאלה האם יהיה במקום חניון עילי או חניון תת קרקעי.

חברי וועדת הערר דחו את הערר פה אחד. בהחלטתם ציינו חברי וועדת הערר כי אינם סבורים כי נפלה אי חוקיות ממשית בהיתר, לא כל שכן אי חוקיות, המהווה פגיעה חמורה בשלטון החוק כנדרש לצורך ביטול ההיתר.

עוד ציינה הועדה  בהחלטתה כי היא מעודדת הקמת חניון תת-קרקעי על פני חניון עילי בשל ניצול נבון ויעיל של משאב קרקע, המאפשר קירוי למכוניות, הגנה מפני פגעי מזג האוויר ואפשרות למספר רב בהרבה של כלי רכב. הוועדה מוסיפה כי הקמת חניון תת קרקעי  הינה שירות נכון, טוב ויעיל יותר לציבור.

הוועדה גם קיבלה את עמדת העירייה כי העוררים ידעו מבעוד מועד על כוונת העירייה לתת היתר וכי השתהו בעתירתם. "דומה כי במידה ורצו לעצור מהלך זה  באמצעות הגשת ערר, היה עליהם לפנות במועד זה או בסמוך לועדת הערר במטרה לעצרו, ככל שחשבו שיש בכך ממש".

 גורמים בעירייה בירכו על החלטת הוועדה וציינו, "אנו מקווים כי זוהי סנונית ראשונה, וכי הוועדה המחוזית תקבל החלטה לאשר את התכנית כולה, אשר תאפשר הקמת מגדל שישמש למשרדים ויאפשר לרבים מתושבי העיר לעבוד בה".

 

 כתבה: טליה סומך - פינגולד, דוברת העירייה

29 ינואר 2013