סוכלו ניסיונות לגניבת רכבים וציוד

 

ניסיונות לגניבת רכבים וציוד סוכלו בסוף השבוע האחרון על ידי פקחי החברה העירונית לביטחון שפעלו בשיתוף המשטרה

 גניבת שלושה רכבים המכילים ציוד מחשוב גנוב וגניבת ציוד מתוך מחסן ביתי נמנעו בסוף השבוע האחרון בעקבות פעילות אינטנסיבית של פקחי החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי שפעלו בשיתוף הדוק עם משטרת ראשון לציון

 בסוף השבוע האחרון ביצעו פקחי החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי בשיתוף משטרת ראשון לציון מספר תפיסות של פורצים ברחבי העיר אשר ניסו לגנוב רכב ולפרוץ למחסן ביתי מלא בציוד.

בחמישי האחרון, לקראת השעה שש בבוקר דווח בקשר המשטרתי על רכב שנגנב מרחוב המעיין בעיר. המפקח, רוסלן מקרוב, מצוות התערבות של החברה לביטחון, והשוטר, רונן לביא, הגיעו למקום וקיבלו דיווח כי הרכבים נעצרו אך החשודים ברחו מהמקום. הצוות התחיל לבצע סריקות כאשר לפתע מסר תושב האזור כי ראה אדם העונה לתיאור בורח לכוון רחוב בן גוריון מס' 38 ונכנס ללובי.

הצוות החל בביצוע סריקה: השוטר רונן לביא סגר את החלק האחורי, המפקח רוסלן מקרוב ומתנדב המשטרה נכנסו לתוך הבית ובעליית הגג הבחינו בחשוד שעונה לתיאור מכופף ומסתתר. החשוד, תושב טול כרם נעצר מייד ונלקח לתחנה להמשך טיפול. לאחר מכן איתרו שוטרי משטרת ראשון לציון חשוד נוסף ואת שלושת רכבי הפולקסוואגן שנגנבו על ידי החשודים. ברכבים נמצאו מחשבים, ציוד פריצה וכפפות. בבוקר יום שני החשודים הועברו לבית המשפט בראשון לציון, שם הוחלט להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

לאחר מבצע זה שהסתיים בהצלחה, בליל שישי בעת ביצוע סריקה שגרתית בחניון היכל התרבות הבחינו חברי צוות הנוער של החברה לביטחון, ערן חיים, עמית שוורץ והשוטר יוני דוד, בשני חשודים המחזיקים דבר מה בידיהם. כשהבחינו בפקחים, החלו החשודים בניסיון בריחה מהמקום אך נתפסו מייד. מרגע התפיסה התגלה כי 2 החשודים, קטין בן 17 וחייל צה"ל בן 19, החזיקו בידיהם מכשיר "סוני פלייסטיישן", שלושה שלטים ומסך lcd. השניים נעצרו במקום. בחקירה הודו כי פרצו למחסן ביתי השייך לאחת הדירות ברחוב הרצל. החשודים סיפרו כי על גבי פיגומי הבניין, הנמצא בשיפוצים, עלו לקומה הראשונה  ונכנסו מהחלון.  לאחר חקירה נשלח החשוד הקטין למעצר בית, ולגבי החשוד הבגיר, המשך טיפול יתבצע על ידי משטרה צבאית.

מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"גם בימים קשים אלו, טוב לדעת כי יש מי שדואג לשמור על הסדר הציבורי בעיר. אני רוצה לחזק את ידם של פקחי החברה על הפעילות היעילה וההצלחות שנרשמו בסוף השבוע האחרון. החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי עובדת בימים אלו במתכונת מורחבת כדי לתת מענה גם לסוגיות שבשגרה וגם לנושא החירום שהפך, לדאבוננו, למנת חלקנו בעיר. תושבים יקרים, אנחנו כאן בשבילכם. בתקופה זו של חוסר וודאות אני מזמין אתכם לפנות אלינו בכל מטרד המדיר שינה מעינכם ואנחנו נעשה הכול כדי לתת את המענה המרבי וכדי לשמור על תחושת הביטחון של תושבי ראשון לציון".

 מנכ"ל החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני:"פעם נוספת, הוכח שיתוף הפעולה הפורה  בין פקחי החברה לביטחון למשטרה שהביא לא אחת לתוצאות משמעותיות, ולחיזוק החזית האחידה בשמירה על הסדר והציבורי, לטובת ולרווחת תושבי העיר. אני רוצה לשבח את עובדי החברה כולה שהתגייסו בימים קשים אלו לתת מענה לכל הסוגיות בתחומנו שדורשות טיפול. חשוב להבהיר כי גם בעתות חירום, יש מי שדואג לשמור על הסדר הציבורי בעיר. אני רוצה לשבח את פקחי החברה על פעילותם ולומר להם ישר כח-המשיכו כך".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

19 בנובמבר 2012