מועדון נוער חדש נפתח השבוע בשכונת רמת אליהו

 לנוער בלבד!  במסגרת ההשקעה העירונית בתרבות הפנאי של בני הנוער ברמת אליהו יוכלו מעתה בני הנוער בשכונה ליהנות ממועדון חדש ברחוב חיים אריאב שיספק מגוון פעילויות ייחודיות ואיכותיות ; רכיבה טיפולית על סוסים, סדנאות "ביוטי" לבנות וסדנאות בנושא איסור על נהיגה תחת השפעות סמים ואלכוהול הם רק חלק מן הפעילויות המוצעות במועדון

במסגרת השקעה חסרת תקדים בתרבות הפנאי של בני הנוער בעיר, נפתח השבוע מועדון נוער חדש ברחוב חיים אריאב בשכונת רמת אליהו.

המועדון מיועד לכלל בני הנוער בשכונת רמת אליהו ויספק פעילויות מעניינות ומגוונות שימלאו את תרבות הפנאי של צעירי השכונה בתכנים איכותיים. לדוגמה, המועדון יפעיל חוג של רכיבה טיפולית על סוסים, פעילות אשר הוכיחה את עצמה כמשפרת יכולות פיזיות ומנטאליות. פעילות מסוג זה משפרת את יכולות הקשב והריכוז, שיווי המשקל, התמצאות מרחבית, מיומנויות חברתיות, קואורדינציה גסה ועדינה, ביטחון עצמי, יכולת שיפוט, דימוי עצמי, מודעות גופנית ומשפרת את בריאותו הנפשית והרגשית של הרוכב. כמו כן, במועדון מתקיימות סדנת "ביוטי-"Beauty, לבנות השכונה שאוהבות להתאפר, להתגנדר ולהתקשט, סדנה בנושא איסור על נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, פעילויות בנושא ספורט אתגרי, טיולים, ימי גיבוש ועוד .

המועדון, שהוקם על ידי האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים בעיריית ראשון לציון, בראשותה של גילה בן בסט, החל לפעול בסוף השבוע שעבר במטרה להוות בית חם ומקום מפגש לנערים ונערות מהשכונה, למנוע התגודדויות ושוטטות של בני נוער ברחובות ולמלא את שעות הפנאי שלהם בתוכן איכותי, מהנה ועם זאת חינוכי. פעילות המועדון תתקיים במשך כל ימות השבוע משעות הצהריים ועד  השעה 22:00 בלילה.

את המועדון מלווים עובדים סוציאליים בנושא קידום נוער ושני מדריכי חבורות רחוב מתוך פרויקט "עיר ללא אלימות".

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"בראש ובראשונה מוכרחים להבין שמדובר בדור העתיד של העיר ראשון לציון ולכן אנו לא חוסכים בהשקעה בבני הנוער. כולם כבר יודעים שנושא החינוך עומד בראש מעייניי אך החינוך לא מסתיים אחרי שעות בית הספר. הפעילות בשעות הפנאי שאנו מעניקים לבני הנוער בשכונת רמת אליהו היא חלק בלתי נפרד מתחום החינוך העירוני. חשוב שבני הנוער בשכונה ידעו שיש להם בית לפעילות חיובית ומהנה". עוד הוסיף צור:"אני פונה לבני הנוער משכונת רמת אליהו, אם יש לכם רעיונות שישדרגו את השכונה -אני רוצה לשמוע. אתם מוזמנים לפנות אל המדריכים ולרכז רעיונות שיגיעו לפתחי".

חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן:"בשלוש השנים האחרונות עלתה ההשקעה בנוער בעיר עשרות מונים ובתוך כך, גם בבני הנוער בשכונת רמת אליהו. חשוב לנו למנוע שוטטות ולהעניק לבני הנוער תעסוקה אטרקטיבית ומחנכת שתתרום להעשרת תרבות הפנאי שלהם". כמו כן, ביקש אוזן להודות לראש העירייה על ההשקעה בנוער ברמת אליהו, במסגרתה שופצו וישופצו מבני תנועות הנוער ברחבי השכונה ונבנה בימים אלה, מרכז נוער נוסף בשכונה אותו יפעילו אגף הנוער והצעירים בשיתוף מתנ"ס רמת אליהו.

כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

12 בדצמבר 2011