תוכנית הנוער "ינהג אחרת" בתיכון רביבים

הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, בשיתוף תיכון רביבים ועמותת אל-סם הפעילה את תכנית "הנוער ינהג אחרת", במסגרת יום שיא,  שהתקיים בשבוע שעבר ברחבת תיכון רביבים.  

האירוע התקיים בנוכחותם של מ"מ ראש העירייה, ודים קירפצ'וב, סמנכ"ל העירייה,  חיה ברנפלד ומנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן, 1500 תלמידי בית הספר, מנהלת התיכון, ורד מרום וצוות המורים.

 האירוע, שנערך בהנחייתו של השחקן, נתי רביץ, נפתח בריקוד מיוחד, של תלמידות מגמת המחול בבית הספר. לאחר מכן צפו התלמידים בסרט "לחתוך", אשר הופק על ידי תלמידי המגמה לקולנוע, בנושא אלימות ונזקי האלכוהול. פעילויות המניעה והסדנאות המקדימות שנעשו בבית הספר,  באו לידי ביטוי ביום זה, דרך התוצרים היצירתיים של נציגי כל הכיתות, שכללו שירים, מערכונים, וסלוגנים, שאף עלו לתחרות בית ספרית. הכיתה שנבחרה על ידי צוות השופטים, נהנתה מארוחת הצהריים מפנקת.

האירוע הסתיים בהופעתו של הזמר "איזי", במהלכה העביר לבני הנוער מסרים לשתייה אחראית, לנהיגה אחראית לבחירת נהג תורן, ולעולם לא להגיד "אני בשליטה אלכוהול לא משפיע עלי " אלא "כשאתה שרוי בחושך, אלכוהול לא יביא לך את האור", כך הדגישו תלמידי תיכון רביבים. מנהלת קריית החינוך רביבים, ורד מרום, דיברה במהלך היום בפני התלמידים על החשיבות בפיתוח כישורי חיים בקרב התלמידים, כאשר הדגש הוא בפיתוח היכולת ליהנות ללא אלכוהול.

מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול,  ודים קירפצ'וב: "אני מברך על הפעילות שנעשתה בבית הספר רביבים. עיריית ראשון לציון מחויבת לנושא המלחמה בסמים ובאלכוהול בייחוד בקרב בני הנוער. אי אפשר להתעלם מהנתונים המדאיגים ולכן אנחנו פועלים בכל המישורים על מנת למגר את התופעות הללו עד כמה שאפשר. פעילותנו משתלמת ורואים תוצאות. מצבה של ראשון לציון בהשוואה לערים אחרות טוב באופן יחסי, אך נמשיך להגביר את הקצב בפעילותנו ולא נתפשר בנושא הזה-עד שנגיע לתוצאות הטובות ביותר".

ראש הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן:"בראש סדרי העדיפויות של העיר והעומד בראשה, דב צור, נושא החינוך והנוער. פעילויות הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול הינם חלק בלתי נפרד מהחינוך בעיקר משום שכל הפעילויות מטרתן לחנך את בני הנוער להימנע מהתנהגויות סיכון. אנו מנסים לנתבם לדרך מעצימה, שתמלא את שעות הפנאי שלהם בעשייה חיובית למען עצמם, הקהילה והחברה כולה".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

29 אוקטובר 2012