העירייה סיימה את השנה עם עודף תקציבי של 23 מיליון ₪

דב צור

לאחר שזכתה בפרס הרשות היציבה ביותר מבחינה פיננסית, זו השנה השלישית ברציפות, ממשיכה העירייה בניהול תקציב מאוזן:

הדו"חות הכספיים לשנת 2011: העירייה סיימה את השנה עם עודף תקציבי של 23 מיליון ₪

למרות שהגדילה את תקציב 2011 ב-57 מיליון בהשוואה לשנה הקודמת, הגדילה את ההשקעה בחינוך, בנוער ובאיכות הסביבה והפחיתה את הארנונה לתושבים, הצליחה העירייה לסיים את השנה עם עודף של עשרות מיליונים; צור:"כפי שניתן לראות העירייה מקפידה על ניהול נכון, מושכל ושקול של התקציב העירוני"

עיריית ראשון לציון פרסמה בימים האחרונים את הדו"חות הכספיים לשנת 2011 מהם עולה כי סיימה את השנה עם עודף של 23 מיליון ₪.

 מהתבוננות בדו"חות עולה כי העירייה מסיימת את שנת 2011 בעודף תקציבי כה גדול על אף שהפחיתה, מזה 3 שנים ברציפות את הארנונה למגורים בעיר, הפחתה של 7 מיליון בשנת 2011 ועוד 7 מיליון בשנת 2010, כלומר הורדה של כ-14 מיליון ₪ מבסיס התקציב. כמו כן, למרות שהגדילה את תקציב העירייה ב-57 מיליון שקלים לעומת שנת 2010, והגילה את ההשקעה בחינוך, בנוער ובאיכות הסביבה, סיימה העירייה את השנה בעודף תקציבי.

ההצלחה של העירייה בניהול תקציב מאוזן זיכתה אותה גם השנה בתואר העיר היציבה ביותר מבחינה פיננסית על פי חברת המידע העסקי BDI שערכה מחקר מקיף לבדיקת תפקודן של הרשויות המקומיות בישראל.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"כפי שניתן לראות העירייה מקפידה על ניהול נכון, מושכל ושקול של התקציב העירוני. בארבע השנים האחרונות השקענו מאמצים וחשיבה רבה בנושא ניהולם התקין של כספי העירייה. עשינו בדק בית וביצענו ייעול במערכת העירונית. ההתנהלות הכספית היעילה של הרשות מאפשרת לנו להוריד את הארנונה לתושבים ולאחר שסיימנו את השנים האחרונות בעודף תקציבי גדול והורדנו את אחוז הארנונה 3 פעמים ברציפות, בכוונתנו להמשיך ולהוריד את הארנונה לתושבים, להמשיך להשקיע יותר בחינוך, תרבות, מורשת, נוער, איכות סביבה ופיתוח העיר, ולהוביל את ראשון לציון להישגים בכל התחומים".

 צור הוסיף וביקש להודות לכל העוסקים במלאכה על תוצאותיו של הדו"ח הכספי.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

6 באוגוסט 2012