אופק לחינוך

פינות למידה פרטנית בבתי הספר
 

פינות לעבודה פרטנית בכל בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים ומוסדות החינוך המיוחד בראשון לציון

במסגרת הסכם עם משרד החינוך ניתנה הנחיה לתכנן וליצור בכל בית ספר פינות שהייה ופינות פרטניות למורים. פינות שהייה הן כתות בהן יינתן מקום לעבודת מורה-תלמיד, מורה-מורה או מורה-הורה באופן פרטני. פינות פרטניות, מיועדות ללמידה של עד 6 תלמידים עם מורה באופן פרטני.

 עיריית ראשון לציון, הגדילה לעשות והשקיעה בבניית פינות שהייה ופינות פרטניות בכל בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים ומוסדות החינוך המיוחד בעיר, נוסף על השקעתו של משרד החינוך. זאת על מנת לספק לתלמידים סביבה לימודית הולמת, נעימה ומתאימה.

 במסגרת השקעתה של העירייה נשכרו שירותיה של מעצבת פנים שהגדירה את הלך הרוח העיצובי בכתות על מנת שהשהייה בהם תגשים את מטרתה ותהיה ייחודית יותר מן השהייה בשאר כתות בית הספר.

 בפרויקט בראשון לציון הושקעו מעל ל-4 מיליון שקלים על ידי משרד החינוך ועיריית ראשון לציון.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"ריבוי התלמידים בכל כתה נותן את אותותיו על ההישגים הלימודיים של תלמידי בתי הספר. לחדרי אופק מטרה חשובה לאין שיעור בקידום ההישגים של תלמידים ובשיחות אישיות, על כן, רצינו להשקיע בתהליך מתחילתו ועד סופו על מנת לתת מענה אמיתי לצורך המהותי של לימוד פרטני לתלמידי העיר".

 ראש מנהל החינוך, אריאלה ישראלי: חשוב להבין את הצורך המהותי בהשקעת שעות פרטניות על ידי צוותי החינוך בתלמידים. השקענו ככל יכולתנו בשיתוף משרד החינוך, במתן כתות ייחודיות לשעות פרטניות עבור התלמידים וצוותי המורים בבתי הספר בדיוק למטרת השקעת תשומת לב נוספת. אני מקווה שהשימוש בפינות השהייה ובפינות הפרטניות ייעשה לשביעות רצונם של תלמידי בית הספר ויניב תוצאות כנדרש".

 מנהלת פיתוח ובינוי מוסדות חינוך, כוכי חיים:כחלק ממדיניות ראש העיר, דב צור, מטרת שיפור הסביבה הלימודית נמצאת בראש מעיינינו ולכן גם הפעם השתמשנו באנשי מקצוע מתאימים:מעצבת ואדריכל, שליוו ובדקו את התוכנית מתחילתה ועד סופה".

8 באוגוסט 2011