העולם שייך לצעירים

  במפגש ייחודי מסוגו  עם בני נוער משכונת רמת אליהו, ביקש ראש העירייה,  לשמוע מפיהם רעיונות והצעות לשדרוג השכונה

ביום ה' האחרון, נערך במתנ"ס רמת אליהו מפגש ייחודי מסוגו בו לקחו חלק בני נוער המתגוררים בשכונת רמת אליהו, ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן, ראש מנהלת רמת אליהו, דוד אלימלך, סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד וראש אגף הנוער והצעירים, דפנה שקורי.

 כחלק מהמאמצים לשדרוג שכונת רמת אליהו, נערך המפגש לבקשתו של צור, במטרה להיחשף להצעותיהם של בני הנוער המתגוררים בה ומכירים אותה היטב, כמו גם את הבעיות והחוסרים בה. צור ביקש מבני הנוער לדמיין את השכונה בעתיד, כפי שהיו רוצים לראותה ולתאר בפניו כיצד תראה בעיני רוחם "רמת אליהו המושלמת". הצעות טובות שישמעו, הבטיח צור, תצאנה אל הפועל.

 מרגע בו התפוגגה המבוכה, שטחו בני הנוער בפני צור הצעות לשיפור וסוגיות שיש לקדמן בשכונה. בין ההצעות שנשמעו, ביקשו בני הנוער ליזום פעילויות בנושא אומנות ברחוב כך שתגיע לכל נער ונערה ותספק תעסוקה איכותית לצעירי השכונה. כמו כן, ביקשו בני הנוער מרכז שיספק תעסוקה לצעירי השכונה בלילות סוף השבוע, וחלקם הציעו להוזיל את הכניסה לחוגים ולבריכה בשכונה. צור, שהיה מרוצה מתוצאות המפגש הציע כי בני הנוער יערכו סדרת מפגשים, בהם יגבשו מסקנות שביצוען יבחן על ידו באופן אישי.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "תהליך שדרוגה של שכונת רמת אליהו יצא אל הדרך ולמרות שנעשה כל כך הרבה-העבודה עוד מרובה. במסגרת התהליך, חשוב לי לשתף  את תושבי השכונה, ובייחוד את בני הנוער, ולשמוע מהם כיצד היו רוצים לראות את השכונה בתום התהליך, כמי שמכירים וחווים  את השכונה ואת תושביה מידי יום בצורה הטובה ביותר. ביקשתי מבני הנוער שלא יחדלו וימשיכו בתהליכי החשיבה-אני מעוניין לשמוע כמה שיותר רעיונות לשדרוג השכונה".

 צור הוסיף וסיפר לבני הנוער על הפעילות שנעשתה בשכונה עד היום, בין יתר הדברים, סיפר צור: "אנו משקיעים סכומים אדירים של כסף על מנת לקדם את השכונה, וזה בא לידי ביטוי הן בהשקעה בתשתיות פיזיות והן בתכנים, לצורך כך גם הקמנו מנהלת שמטפלת טיפול ממוקד בשכונה. אנו משקיעים בחינוך הפורמאלי והבלתי-פורמאלי, שדרגנו גינות ציבוריות בשכונה, שיפצנו את מגרשי הטניס בשכונה, אנו בונים מגרש ספורט בבית ספר איתמר, אנו פועלים להעברת החוג לעיצוב של המכללה למנהל לשכונה ולשדרוג הסדנה לאומנות בהשקעה גדולה".

 חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן:"אני גאה לומר שרתמנו את בני הנוער בשכונת רמת אליהו לתהליך שדרוגה של השכונה. אין ספק שבני נוער הם כוח יצירתי, שופע רעיונות ואמיץ שניתן להיעזר בו ולפיכך, בכוונתנו להוציא אל הפועל רעיונות טובים שישמעו על ידי בני הנוער בנושא שדרוג השכונה". אוזן ביקש להודות לראש העירייה על ההשקעה בנוער ברמת אליהו, במסגרתה שופצו וישופצו מבני תנועות הנוער ברחבי השכונה ונבנה בימים אלה, מרכז הנוער הנוסף בשכונה אותו יפעילו אגף הנוער והצעירים בשיתוף מתנ"ס רמת אליהו".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

31 באוקטובר 2011