אולימפיאדת הכימיה הבינלאומית

  תלמיד הגימנסיה ייצג את ישראל  באולימפיאדת הכימיה הבינלאומית 

הגימנסיה הריאלית בעיר ידועה כמעצמה מדעית, לאולימפיאדת הכימיה הארצית שהתקיימה בטכניון העפילו חמישה תלמידי בית הספר מתוך 30 מכל הארץ. בתום ההתמודדות נבחר רועי אליה, תלמיד י"א, לנבחרת שתייצג את ישראל באולימפיאדה שתתקיים ברוסיה * "המתמודדים בתחרות היו התלמידים החכמים ביותר מכל רחבי הארץ" הוא מספר

 הגימנסיה הריאלית בעיר הצליחה לייצב את עצמה כמעצמה בתחום המדעים. רק לאחרונה פורסם כי בית הספר הינו המקיף שמייצא הכי הרבה עתודאים לשירות צבאי.

תחרות הכימיאדה, הלוא היא האולימפיאדה הישראלית לכימיה, הבהירה היטב את עליונות בית הספר מול בתי ספר אחרים בארץ, כאשר לגמר הכימיאדה שהתקיים בטכניון, העפילו לא פחות מחמישה תלמידי הגימנסיה מתוך 30 תלמידים מכל הארץ.

כך שלא היה מפתיע שגם בין ארבעת התלמידים הזוכים שנבחרו לייצג את המדינה באולימפיאדה הבינלאומית שתתקיים ברוסיה, נמנה גם תלמיד הגימנסיה- רועי אליה בן ה-17, תלמיד כיתה י"א "המתמודדים בתחרות היו התלמידים החכמים ביותר מכל רחבי הארץ. הם לומדים בתוכניות למחוננים ובאוניברסיטאות" הוא מספר "התחרות הייתה מאתגרת מאוד, ואני מאמין שללא ההתכוננות לתחרות כקבוצה והלימוד ההדדי, לא הייתי מצליח לעבור ולו את השלבים הראשונים. באף שלב של התחרות לא ציפיתי שאצליח להגיע למקום כה מכובד כפי שלבסוף הצלחתי, ואני מאמין שהדברים היחידים שאפשרו לי להגיע לאן שהגעתי היו לימוד עצמי, שליטה בשפה האנגלית, עבודה קשה וזיקה למדעים."

רועי מספר שמאז ומעולם הוא התעניין במדעים מדויקים, כאשר לאחרונה הוא דווקא התמקד בפיזיקה. כבר לפני שנה הוא עבר את השלב הראשון באולימפיאדה לפיזיקה, אך לא עבר את השלב השני. "אני מאוד שמח שזכיתי לייצג את ישראל בתחרות בינלאומית, ואני מקווה שאצליח לייצג את המדינה ואת עצמי בכבוד כפי שמצופה ממני וכפי שאני מצפה מעצמי".

דליה ישעיה, מנהלת הגימנסיה הריאלית, בירכה את רועי על ההישג ואמרה: "אנו גאים בתלמידנו וברועי שמסבים גאווה רבה לבית הספר ולעיר ראשון לציון. ישר כוח גם לרכזת מגמת הכימיה, נאווה תמם, על הובלת הקבוצה להישגים. החזון החינוכי שלנו הוא להאמין ביכולות התלמידים ולהובילם למיצוי אישי ומצוינות  תוך תשומת לב אישית, ליווי, תמיכה וחיזוק לאורך כל הדרך." 

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

30 ביוני 2013