ביום ב' הקרוב תפתח באופן רשמי עונת הרחצה בעיר

 במסגרת המגמה לשפר באופן תמידי את השירות לתושב, מהשנה, טיילת צפונית מפותחת, חדרי שירותים משופצים, שבילי גישה נוספים לנכים, הנגשת חופים נוספים, עגלות הנגשה לנכים-עד מי הים, ציוד הצלה מהמתקדמים בארץ, פארק אתגרי ייחודי מסוגו לקטנטנים ועוד

ביום ב' הקרוב, 23.4.2012, א' באייר, תפתח באופן רשמי עונת הרחצה בראשון לציון. חוף ימה של ראשון-לציון, המשתרע על כ – 1 ק"מ, נחשב לאחד היפים והמסודרים בארץ, ובולט בניקיונו. לאורך החוף ולאורך הטיילת פזורים בתי קפה ומסעדות לשירות הציבור, ובמהלך הקיץ צפויים להתקיים במקום אירועי חוף מגוונים, צבעוניים וססגוניים.

מנהל אגף חופים ואגמים, אלי שוורצברג, אמר כי משתפתח עונת הרחצה יפעלו בחוף חמש תחנות הצלה, כאשר התחנה הדרומית ביותר מיועדת לציבור הדתי - החוף הנפרד, ואילו חלקו הצפוני ביותר של החוף ייועד לספורט ימי שאינו מנועי.

במהלך החורף שקדו באגף חופים ואגמים על מספר חידושים במסגרת המגמה לשפר את השירות לתושב. בין יתר הדברים, התבצעו עבודות פיתוח בטיילת הצפונית של החוף שתתחבר בסופו של דבר לטיילת העיר בת ים ותהווה מסלול הליכה נעים ומסודר על שפת הים לרווחת תושבי העיר. כמו כן, השנה שופצו מבני השירותים בחופים 2 ו-3. כמו כן, בדגש על נושא הבטיחות, העיר ראשון לציון רכשה ציוד הצלה מהמתקדמים  ביותר בארץ הכולל, אופנועי הצלה חדשים, עגלות הזנקה חדשות לאופנועים, ציוד צלילה חדיש לצלילה מהירה ואיתור מהיר של טובע. המצילים כמובן, עברו את כל ההכשרות הנדרשות על הציוד החדש.

זה מכבר, חנכה עיריית ראשון לציון גן משחקים חדש לילדים בחוף הים שנבנה בהשקעה של  4 מיליון שקלים. מאז, נהנים תושבי העיר מכ-15 מתקנים ייחודיים, רחבת דשא גדולה ובעיקר – נוף מרהיב לים. בעוד זמן קצר, יורחב הגן הקיים, המשתרע כיום על  3 דונם, בעוד 8 דונם כך שהגן יתפרש על שטח של 11 דונם. הרחבתו של הגן, שתתבצע על ידי החברה הכלכלית, תכלול את בנייתם של 8 מגרשי כדורסל, מגרש כדורגל לפעוטות עד גיל 5, משטח "דק" מעץ על שטח של 1900 מ"ר עליו יותקנו גלים שיהוו משטח רכיבה על אופניים, על ראש הגבעה בגן, ייבנה מצפה פיראטיים בו יוצב מגדל עם משקפת ממנו יוכלו הילדים להשקיף לים-את הדרך למטה מן הגבעה יעשו על גבי המגלשה שתותקן במקום. במקום ייבנה גם מבוך מעץ למשפחות ואף, רכבת שתעשה סיור מהגן אל חוף  הים ובחזרה.

גם בנושא הבטיחות, יפעלו גם השנה ובמתכונת מורחבת  מצלמות אבטחה רבות, על ידי החברה לביטחון ולקראת פתיחת העונה יוצבו כוחות רבים שיסיירו בשטחים החוליים, בטיילת ובחניונים ואף יינקטו אמצעים נוספים על מנת שייהנו הרוחצים בסביבה בטוחה.

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, מסביר את הרעיון מאחורי התקנת מצלמות האבטחה: "המצלמות ישמשו לצורכי ביטחון הרוחצים. לדוגמא, איתור והרתעת גנבים, איתור ילדים אובדים בחוף הים, מעקב אחר פעילותם הסדירה של העובדים והרוחצים בחוף, איתור מהיר של מפגעים, או כל התרחשות הדורשת את התערבותם של הכוחות הרלוונטיים. לשם כך הוקם מוקד חדש אשר יעקוב אחר הפעילות בחוף בעזרת המצלמות שהותקנו בחוף ויטפל בכל המקרים אשר ידרשו טיפול מיוחד".

עם פתיחת העונה, יגלה ציבור הנכים מספר חידושים לעומת שנה שעברה בתחום הנגישות. כך מספר שוורצברג:" בחוף ראשון לציון הקפדה על נגישות לנכים, מאז ומתמיד, אך בשנה האחרונה עמלנו על פיתוחו של הנושא ביתר שאת. בימים אלו מתבצעות עבודות לעיבוי שבילי הגישה לנכים בחוף הנכים, נרכשו עגלות הנגשה נוספות המציעות לציבור הנכים הנגשה עד וכולל הרחצה במי הים, חופים 3,4 יונגשו גם הם והיד עוד נטויה".

ביום ב' בבוקר יתקיים תדרוך של כל הכוחות הפועלים בחוף על מנת שאלה יהיו מעודכנים ומתואמים ביניהם לקליטה טובה, בטוחה ויעילה של הרוחצים. בין הכוחות שישתתפו בתדרוך: כוחות האגף לחופים ואגמים, כוחות משולבים של החברה העירונית לביטחון, כוחות הפיקוח, כוחות ההצלה, החובשים וכוחות התחזוקה.

חבר המועצה, מחזיק תיק חוף הים, ישראל דואני:"לקראת פתיחת העונה, החוף ערוך לקלוט אליו את כל התושבים. חוף ראשון לציון הינו החוף המושקע והיפה במדינה והשנה הושקעו בחוף משאבים רבים. אנו מקווים כי חוויית השהיה בו תהפוך אף טובה יותר מבעבר, כחלק מן המגמה אליה אנו שואפים, לשפר מידי שנה את השירות הניתן לתושב".

דואני ביקש להוסיף ולמסור לתושבים: אנו מצידנו משקיעים משאבים רבים על מנת להגביר את בטיחותם של הרוחצים בחוף. לכן, אני קורא לציבור המתרחצים לנהוג בזהירות ומדגיש כי חל איסור מוחלט על רחצה בים לאחר שעות פעילות תחנות ההצלה. כמו כן, על אף שצוותי הניקיון מנקים את החוף בכל שעה, על הציבור לשמור על ניקיון החוף, שהינו אוצר הטבע החשוב במדינה. ישנם פחים פזורים לנוחיות המתרחצים, ובעיר כמו ראשון לציון, הדוגלת באיכות הסביבה, חשוב כי יקפידו התושבים  על ניקיון החוף".