15 עובדים מצטיינים בעיריית ראשון לציון

  העירייה סיכמה שנת פעילות ובחרה 15 עובדים מצטיינים

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, שיתף את העובדים בהצבת העיר במקום הראשון בישראל  מבחינת שביעות רצון התושבים והיציבות הפיננסית האיתנה  "תרומתכם היא חלק בלתי נפרד מהישגים אלו" אמר לעובדים.

 רגע לפני היציאה לחופשת החג, סיכמה עיריית ראשון לציון את שנת הפעילות והציגה את 15 העובדים המצטיינים.  במהלך הערב הוצגו סרטונים קצרים על כל אחד מהעובדים המצטיינים.

ראש העירייה, דב צור, בירך את העובדים ואמר: "ההון האנושי שלנו הוא הבסיס לעשייה של העירייה, כל השנה ובכל מקום בעיר. זו ההזדמנות להודות לכל אחד מהם על מסירותו ותרומתו ללא ליאות בבואנו לשרת את תושבי העיר".

צור הוסיף ושיתף את העובדים בשני הפרסומים האחרונים של שני גופים בלתי תלויים, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה וחברת המחקר העסקי BDI, על כך שראשון לציון ניצבת במקום הראשון בישראל מבחינת שביעות רצון התושבים והיציבות הפיננסית האיתנה. "זו השנה השלישית ברציפות שאנו זוכים בכבוד הזה" אמר צור והוסיף: "תרומתכם היא חלק בלתי נפרד מהישגים אלו".

מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, סיכם את עיקרי הפעילות במהלך השנה וציין כי הייתה זו שנה רווית פעילות בכל תחומי העשייה העירונית. במהלך השנה פעלנו לייעל את עבודת העירייה, לשפר את השירות ולשפר את זמני התגובה לתושבים.

לסיכום, אמר גונן לעובדי העירייה:"באירוע זה אנו מעלים על נס את חמשה עשר העובדים המצטיינים של העירייה שנבחרו בקפידה על ידי המינהלים ואושרו על ידי הוועדה בראשותי.אנו גאים בכם ומודים לכם על פועלכם למען העיר והעירייה".

עוד בירכו את העובדים, סגן ראש העיר, הרב אריה כהן, יו"ר מרחב ראשון לציון בהסתדרות, זורי מזרחי,  יו"ר ועד העובדים, רוני כהן, יו"ר ועד גמלאי העירייה, עמרם פרץ.

להלן רשימת העובדים המצטיינים (לפי סדר הא'-ב'): זהבה אושריאל, מאיר בורשטיין, יצחק ג'נח, עליזה גריידי, צבי דיקר, דני זוהר, איריס חלא, אירית כספי, אילנה מואס, אורית נחמיאס, יוסף ניני, מירב סברי, אולג ציבולסקי, רחל קרני, מנחם שרעבי.

זהבה אושריאל- זהבה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1980 והיא משמשת כמנהלת יחידת תנועות הנוער באגף לנוער וצעירים. במסגרת תפקידה היא אחראית לנושא הבינוי והאחזקה של  30 מבנים המשמשים את  האגף, על קליטתם של גרעיני צבא, על פרויקט שנת שירות ועל הקמתו של "מודל גדר", המפעיל מדריכים בוגרים בתוך מסגרות החינוך הפורמאלי.
זהבה מתאפיינת בעבודה ללא ליאות וללא הפסקה, לוקחת חלק בפעילויות ונוכחת בשטח בשעות לא שגרתיות, גם בימי חול וגם בשבת. היא משמשת מודל לצוותה ומשרה על סביבותיה מופת לדבקות במטרה, למסירות ולמקצועיות.

 מאיר בורשטיין-מאיר החל את עבודתו בעירייה בשנת 2005 והוא משמש כמנהל תקשורת קווית וסלולארית בתקשוב העירוני. במסגרת תפקידו הוא מלווה פרויקטים להתאמת פתרונות תקשורת כמענה לצרכים בשטח, מלווה חלוקת מכשירים סלולאריים ואחראי לתחזוקת קווי הטלפון ולמרכזיות ברחבי העירייה. הוא מבצע את תפקידו במקצועיות, תוך מתן שירות אדיב, מתוך התייחסות אישית ומעבר לגבולות התפקיד ושעות העבודה המקובלות.

 יצחק ג'נח-יצחק החל את עבודתו בעירייה בשנת 1991 והוא משמש כראש צוות פינוי מפגעים במינהל לאיכות הסביבה. תפקידו של צוות זה כולל טיפול במפגעים במדרכות ובכבישים ופינוי כל מכשול המהווה הפרעה לציבור. מדובר בתחום רב חשיבות הדורש התייחסות מיידית לכל בעיה הצצה בשטח ועלולה להוות סכנה בטיחותית. יצחק מפגין כושר ביצוע בדרך יעילה ביותר ומעניק שירות מעולה בתחום אחריותו. כל זאת בחיוך ובאווירת נתינה. במהלך עבודתו הוא נותן מענה לפניות המוקד העירוני ולקריאות התושבים בשיתוף פעולה מלא. הוא זמין בכל עת, גמיש בגישתו ודואג  לטיפול יסודי עד לסיום המטלה.

 עליזה גריידי-עליזה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1991 והיא משמשת כסייעת בגן הילדים "כזה חבר". מתפקידה לדאוג לסדר ולניקיון בגן ולעסוק בכל הקשור להזנת הילדים. היא לוקחת על עצמה תפקידים ואחריות מעבר לכך, ולא פעם בשעות שמעבר ליום העבודה. הילדים מקבלים יחס של כבוד – יחס שהוא מאבני היסוד בחינוך ומשמעותי ביותר, כשמדובר בילדים רכים. הניסיון וההשקעה של עליזה, אהבתה לילדים ויכולת ההכלה שלה גורמים להם תחושת הוקרה על הזכות שנפלה בחלקם להביא את ילדיהם לגן, שבו הסייעת כל כך טובה, אוהבת ומפנקת.

 ד"ר צבי דיקר-צבי החל את עבודתו בעירייה בשנת 1990 והוא משמש כרכז משאבי אוויר, רעש וקרינה באגף לאיכות הסביבה. משימתו המרכזית למנוע מטרדים סביבתיים, שעלולים לגרום לנזקי בריאות לתושבים ופגיעה בסביבה, ולטפל לתיקון המצב במקרה של תקלות בתחום זה. צבי ידוע כמי שמקפיד מאוד בתחומו תוך יעילות ובמסירות, והממונים עליו מציינים שיוזמה וחריצות הם ממאפייני אישיותו.

 דני זוהר-דני החל את עבודתו בעירייה בשנת 2007 והוא משמש כעובד סוציאלי משפחה בלשכת רווחה מערב. במסגרת תפקידו עליו לתת מענה למצוקות פסיכו-סוציאליות של משפחות וקידום תפקודן. הוא מעניק שיחות טיפוליות, הדרכה הורית, שילוב בתכניות שיקום, סנגור ותיווך למיצוי זכויותיהן. דני זוכה להערכה רבה ולשבחים מצד המטופלים, המכירים לו תודה על עזרתו לקידומם במישורי החיים השונים. הוא בעל יכולת לזהות מצבי עוול ואי-צדק חברתי ולעורר את המודעות של אנשי הצוות לפעול לשינוי .

 איריס חלא-איריס החלה את עבודתה בעירייה בשנת 2002 והיא משמשת כמזכירה אגפית  בלשכת סגן ראש מינהל ההכנסות. תפקידה רב היקף ומגוון וידיה מלאות עבודה – היא מנהלת של צוות עובדות המזכירות, מטפלת ביומן הפגישות, בפניות טלפוניות ופרונטאליות של עובדים ותושבי העיר, בדואר, בהדפסות ובתיוקים. היא הדואגת לתיאום בין המשרד לגורמי חוץ ופנים ארגוניים, לניהול ובקרה בנושאי כוח אדם ושכר לגבי עובדי האגף. הניהול התקין ומסירותה לתפקידה מאפשרים לעובדי האגף ולמנהלים להתמודד היטב מול האתגרים המוצבים לפניהם. איריס בעלת יכולות בינאישיות גבוהות, בעלת כושר מנהיגות וניהול.

אירית כספי-אירית החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1994 והיא משמשת כעובדת סוציאלית בתפקיד רב היקף – יו"ר הוועדה לתכנון, טיפול והערכה לבני נוער באגף לטיפול וקידום נוער וצעירים. במסגרת תפקידה היא מרכזת את כל הפניות לאגף עורכת פגישה ראשונה לפונים, מאבחנת את המצב הפסיכו-סוציאלי ומפנה לגורם הטיפולי המתאים. היא אחראית למאגר המידע הממוחשב באגף ולתיקי הארכיון והספרייה, וכן מרכזת את הדרכת הסטודנטים ואת ההשמות לפנימיות בהתאם לצורך. עליה לקבל החלטות משמעותיות ביותר לגבי אנשים צעירים, ובכך נקבע לא פעם המשך דרכם ועתידם בחיים.  לאירית ניסיון עשיר, רמת מקצועיות ש גבוהה וחריצות יוצאת דופן. העשייה היומיומית למען מטרה נעלה, הנתינה האינסופית למען הנוער, ההצלחות בטיפול – כל אלה מהווים לגביה את תחושות הסיפוק בעבודה.

 אילנה מואס-אילנה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1995 והיא משמשת כמזכירה ראשית בתיכון מקיף ג'. במסגרת תפקידה עליה לעסוק בכל הקשור למינהלה בבית הספר – אחריות למזכירות ולעובדים, הכנת המשכורות, טיפול ברכש ועוד ועוד. תפקידה מחייב שעות רבות מעבר לגבולות תפקידה, והיא נרתמת לעשייה באווירת רוגע גם בתנאי עומס. הוא מתאפיינת ביוזמה, בלקיחת אחריות, בנועם הליכות ובמתן דוגמה אישית לעובדים בבית הספר.

 אורית נחמיאס-אורית החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1987 והיא משמשת כסייעת טיפולית בביה"ס "בלקינד". מתפקידה להגיש לתלמידים תמיכה, סיוע רגשי וטיפולי במטרה לקדמם מבחינה לימודית וחברתית. היא נחשבת לעובדת מקצועית ואיכותית, תורמת מידיעותיה ומניסיונה לצוות הכיתה ונרתמת לכל משימה. בתהליכי עבודתה היא מיטיבה לכוונם ולתווך ביניהם לבין החומר ובכך תורמת להתקדמותם הרבה. היא דואגת לשלומם של התלמידים ובעיקר לשמירה על כבודם – גישה שהיא ציפור הנפש בחינוך, ובעיקר בחינוך המיוחד.

 יוסף ניני-יוסף החל את עבודתו בעירייה בשנת 2002 והוא משמש כתחזוקן ראשי בביה"ס "אופקים". במסגרת תפקידו יוסי אחראי על תפעולו ותחזוקתו של מבנה בית הספר והמרחב שבו ועל קשר עם גורמי אחזקה שונים בעירייה ומחוצה לה. מדובר בעובד חרוץ, מיומן ואחראי אשר תופס את תפקידו כ'אב בית' אמיתי עם כל המשתמע מכך. הוא מקצועי מאוד בעבודה, אינו מתפשר על איכות ובולט במיוחד ביצירת יחסים בינאישיים נעימים עם אנשי הצוות בבית הספר ועם התלמידים.

 מירב סברי-מירב החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1993 והיא משמשת כמזכירה ביחידת הרכב באגף רכש ולוגיסטיקה. תפקידה נפרש על פניה קשת ענפה של משימות - קיום קשרים מול ספקים,  הכנת הזמנות ודרישות בנושאי הרכב, תכנון התקציב השנתי, ניצולו ומעקב אחר תהליך הביצוע, ריכוז חשבוניות ומיונן, בדיקתן והכנתן לתשלום, תשלומים לביטוחי רישוי וביטוחים לרכב העירייה, עדכון תוכנת משק לשעת חירום ועוד ועוד. מירב אחראית ומסורה לתפקידה, על סבלנותה ואדיבותה במגעיה עם אוכלוסייה מגוונת, על סקרנותה ללמוד עוד ועוד ועל היותה דמות שקטה וצנועה, אך עם זאת  דומיננטית ומשפיעה בניהול העבודה באגף.

אולג ציבולסקי-אולג החל את עבודתו בעירייה בשנת 1990 והוא משמש כמבקר רישוי במינהל ההנדסה. במסגרת תפקידו הוא מטפל בבקשות להיתר, המוגשות לוועדה לרישוי בנייה, ולאחר קבלת ההחלטה הוא מאשר את מילוי הדרישות בהתאם עד הגשתן לחישוב האגרות הכרוכות בהוצאתו של  ההיתר. עליו לנהוג בזהירות יתר ובקפדנות מרבית ולבדוק אם  הם אכן תואמים את החלטות הוועדה. מדובר בתפקיד רגיש הן מבחינת התכנון העירוני והן מבחינה משפטית, ואולג עומד בכך בהצלחה. הוא מגלה מיומנות מקצועית רבה בתחום זה, ועבודתו יעילה ביותר תוך עמידה בלוח הזמנים הנדרש. חריצותו רבה, הוא מסודר וקפדן, אחראי ושקדן, וקהל הפונים אליו זוכה לשירות מעולה.

 רחל קרני-רחל החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1991 והיא משמשת כמזכירת אגף הפרט במינהל החינוך. תפקידה כולל מתן שירותי מזכירות למנהל האגף, תיאומי פגישות, הדפסות, מענה טלפוני ותיעול השיחות לגורמים הרלוונטיים, ארגון ועדות בין-מקצועיות, קבלת קהל והכנת החומר לדיונים. נוסף לכך רחל מרכזת נושאים בתחום הסיוע לאוכלוסיות נזקקות, כגון כרטיסיות נסיעה, הנחות וארגון הסעות לילדים ולמשפחות לפנימיות. היא נושאת על כתפיה תחומי אחריות רבים, אך גם בתנאי עומס קשים אינה מוותרת על נינוחות, סבלנות ואדיבות. רחל מקבלת קהל -   ומדובר באוכלוסיות מיוחדות הזקוקות לסיוע ולהתייחסות רגישה - ומצליחה לעשות זאת באהבה רבה, תוך שהיא משמשת מופת למתן שירות מיטבי דווקא כלפי אלה שהגורל לא היטיב עמם. כל פנייה בתחום זה הופכת למפגש בינאישי מלא חמלה ורצון טוב. היא מוערכת על ידי כל אנשי הצוות,  ומוצאת סיפוק במפגש קהל הפונים – הורים ותלמידים – ובהצלחתה לעזור גם בעניינים פשוטים.  על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת תשע"ג – 2013".

 מנחם שרעבי-מנחם החל את עבודתו בעירייה בשנת 1998 והוא משמש כמפקח עבודות קבלניות ומנהל פרויקטים בתחום הבינוי והשדרוג של מבני ציבור וחינוך. מדובר בהכנת תכניות ביצוע, כתבי כמויות, הכנת הזמנות, אישור ביצוע ופיקוח. הוא מתאם ויועץ לאגפים השונים בעירייה וכן דואג לביצוע מיידי המתייחס לפניות דחופות של המוקד העירוני. תפקידו מחייב קשר עם גורמים שונים בעירייה ועם קבלנים מבקשי חוות דעת וכן שליטה בתוכנות מחשב שונות. הוא מצליח לקדם פרויקטים ומשימות שונות מתוך ידע רב ויכולת למצוא פתרונות יצירתיים, אפקטיביים והולמים את הדרוש. מנחם ידוע כעובד מסור, דייקן ואכפתי, המעניק יחס אישי לכל הפונים אליו וממלא כראוי וכיאות את הנחיות הממונים עליו בכלל ומנהלו הישיר בפרט. מנחם, המכונה בחיבה מני, בולט במקצועיותו, בשלוותו, בכושר התמדה ובחריצות, והוא מוערך על ידי הסובבים אותו בזכות יושרו, מקצועיותו ואמינותו. תוצאות ראויות בתהליך העבודה ופתרון לבעיות  העומדות לפניו מעניקים לו סיפוק ". על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת תשע"ג – 2013".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

8 באפריל 2013