לקראת הפסח: העירייה סיכמה שנת פעילות ובחרה 15 עובדים מצטיינים

צבי בר מעניק את הפרס

 

צור:"אנו בראשון לציון, כעיר ותיקה, שתחגוג בעוד ארבעה חודשים את שנתה ה-130, יודעים היטב את חשיבותה של ההתחדשות ואני שמח לומר, כי ההשקעה הרבה שלנו בהתחדשות נושאת פירות"

ערב חג הפסח, התכנסה העירייה ולאחר הרמת כוסית סמלית לפסח, סיכמה את שנת הפעילות והציגה את 15 העובדים המצטיינים.

לפני דבריו של ראש העירייה הוקרן סרטון שהציג את רובע הבילויים החדש של ראשון לציון המוקם בימים אלו באזור התעשייה הישן בעיר.  ראש העירייה, דב צור, בירך את העובדים ואמר:" אנו בראשון לציון, כעיר ותיקה, שתחגוג בעוד ארבעה חודשים את שנתה ה-130, יודעים היטב את חשיבותה של ההתחדשות ואני שמח לומר, כי ההשקעה הרבה שלנו בהתחדשות נושאת פירות. אחת המשימות המרכזיות בעשייה שלנו היא ההשקעה בעיר הותיקה, אשר כבר נראית בשטח:השקעה בגינות ציבוריות, פרויקט שיפוצי בתים בסיוע העירייה שתופס תאוצה,  שיפוץ מאסיבי ביותר של  כבישים ומדרכות, פרויקט שפת רחוב שיצא לדרך, חידוש מדרחוב רוטשילד, הקמת רובע הבילויים הייחודי ועוד. זו ההזדמנות להודות לכל העוסקים במלאכה שפועלים לילות כימים כדי שהחלק הותיק של העיר יקבל סוף סוף את תשומת הלב הראויה לו".

עוד הוסיף צור:"הנושא המרכזי שהצבתי בראש סדר יומי הוא נושא החינוך – אני שמח שגם כאן אנו רואים עלייה מבורכת של כ-12% בזכאות לבגרות. ההשקעה שלנו מתבטאת באבחונים מסובסדים לתלמידי העיר, בשיפוץ מוסדות חינוך, בבנייה מחדש של מוסדות חינוך ותיקים ועוד.

עוד הוסיף צור:" היום, במציאות שבה אנחנו חיים, הנטל על אזרחי ישראל הוא לא פשוט. יוקר המחייה הולך ועולה ולצערנו אין בשורה באופק. התחייבתי לתושבי ראשון לציון, שככל שזה תלוי בי נטל המס בעיר לא רק שלא יעלה - הוא יפחת. הארנונה יורדת שלוש שנים ברציפות והיא תמשיך לרדת, אנו נלחמים על מחירי המים בבג"צ, בהתאם להחלטת הממשלה – גייסנו את כל המשאבים העירוניים כדי לפתוח כבר בשנת הלימודים הקרובה גני ילדים לחינוך חינם מגיל 3 כדי שכל מי שרוצהיוכל לשלוח את ילדו לגן עירוני, אנחנו מקדמים דיור בר השגה ועידוד קבלנים לבנות דירות של 3 חדרים ומקיימים אירועי תרבות ופסטיבלים ללא תשלום".

 מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, סיכם את עיקרי הפעילות במהלך השנה וציין כי הייתה זו שנה רווית פעילות בכל תחומי העשייה העירונית. במהלך השנה פעלנו לייעל את עבודת העירייה, לשפר את השירות ולשפר את זמני התגובה לתושבים.

גונן: "התגבשה לה שפה עירונית המדברת במושגים של תוצאות הנובעות מהגדרת יעדים ומשימות לכל הוצאה כספית. שיתוף הפעולה ורמת התאום בין החברות העירוניות למינהלי ואגפי העירייה השתפרו משמעותית: מתקיים דיאלוג קבוע ורציף ופעילות משותפת יחד בנושאים משותפים. ניתן לחוש את שביעות הרצון הגבוהה של תושבי העיר בפניותיהם למוקד העירוני, כפועל יוצא של הגברת המודעות ותודעת השרות של גופי הביצוע".

לסיכום, אמר גונן לעובדי העירייה:"באירוע זה אנו מעלים על נס את חמשה עשר העובדים המצטיינים של העירייה שנבחרו בקפידה על ידי המינהלים ואושרו על ידי הוועדה בראשותי. אנו גאים בכם ומודים לכם על פועלכם למען העיר והעירייה".

עוד בירכו את העובדים, סגן ראש העיר, הרב אריה כהן, יו"ר מרחב ראשון לציון בהסתדרות, זורי מזרחי,  יו"ר ועד העובדים, רוני כהן, יו"ר ועד גמלאי העירייה, עמרם פרץ. בין הברכות, הנעים עובד העירייה, עומר טל, שניחן בכישורי שירה ולהקת "גלגלי ראשון", שחבריה, חלקם נכים בכיסאות גלגלים הופיעו בפני הנוכחים בקטעי ריקוד משמחים ומרגשים.

 להלן רשימת העובדים המצטיינים (לפי סדר הא'-ב'): ניר איזן, רונית אלמוג, יפה בכר, ג'ני גראיפר, חגית דיין, בת שבע ורון, אברהם חג'בי, אורית כהן, מרים כהן, אסתר מוסלר, אברהם מליחי, איריס מקייטן, דנה צינדרמן, גילה רביב ונוגה שרעבי.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

16 באפריל 2012