טקס הענקת אות ראש העירייה למתנדב המצטיין בראשון לציון

טקס חלוקת פרסים
 

ביום ב' האחרון, נערך בהיכל התרבות טקס הענקת אות ראש העירייה למתנדב מצטיין לשנת 2012. עיריית ראשון לציון באמצעות האגף לפעולות חברתיות בניהולה של רחל בטיטו מפעיל את מערך ההתנדבות העירוני המונה מאות מתנדבים אשר פועלים בקהילה במגוון משימות ופעולות חברתיות.

בחירת עשרת המתנדבים המצטיינים לשנה זו נעשתה על ידי וועדה של נציגי ציבור מסקטורים שונים ובראשה הפרופ' תמי רונן – דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת ת"א. המתנדבים אשר נבחרו כמצטיינים הם: אורה דליצקי (מתנדבת בביה"ח אסף הרופא), יגאל וילקובסקי (מתנדב בבית האבות הבולגרי), הני זקן (מתנדבת בתחנה לבריאות המשפחה בשכונת אברמוביץ'), ארז כהן (מתנדב במרכז למדע ועמדה), אריאל מלקו (מתנדב בסיירת ההורים בשכונת רמת אליהו), מאור פאר (מתנדב בשירותי הכבאות וההצלה), פולינה שניידר (מעניקה הדרכה והוראה אישית לילדה בת 10 ממשפחת עולים), להקת "ילדי האור" (להקת המחול של עמותת "ניצני ראשון"), קבוצת מתנדבי "מחשב לכל גיל" (הדרכת מחשבים לגיל השלישי), קבוצת מתנדבי שירות הייעוץ לתושב.

מנהלת האגף לפעולות חברתיות, רחל בטיטו, אשר הנחתה את האירוע, ציינה כי ברשות המקומית רואים חשיבות רבה בעידוד פעילות התנדבותית של תושבי העיר וכי פעילות זו מהווה נדבך מרכזי בהעלאת החוסן החברתי בעיר. המתנדב אריאל מלקו אשר פועל בסיירת ההורים של שכונת רמת אליהו דיבר בשם המצטיינים. בחלק האמנותי של האירוע נהנו האורחים מקטעי ריקוד ומהופעה של צמד הפרברים.

ראש העירייה, דב צור, בירך את המתנדבים ואמר:"אצלכם, התנדבות, ערבות הדדית וסולידריות חברתית אינן סיסמאות, הן דרך חיים, ואני מצדיע לכם על כך.בפעילותכם אתם מכניסים הרבה אור למשפחות ויחידים רבים שגורלם לא שפר עליהם. העיר ראשון לציון זקוקה לכם ולשכמותכם: תושבים שאינם מהססים להעניק לזולת,  ופועלים לתקן את המציאות הקשה של אחדים בחברה וליצור מציאות חברתית טובה יותר. אני בטוח שאתם שואבים מההתנדבות כוחות וסיפוק לא פחות מאלו שאתם עוזרים להם, ואני קורא לכם להעביר לסביבתכם הקרובה והרחוקה את התחושה הנהדרת הזאת של הנתינה, כדי שנמשיך ונרחיב את המעגל של המתנדבים בעיר שלנו. אני לא שוכח לרגע שכדי להרחיב את המעגל אנו צריכים להשריש את ערך ההתנדבות כבר מילדות, ובעיני הכול מתחיל ונגמר בחינוך.אני מאמין שעל הילדים שלנו לספוג במערכת החינוך את ערכי התרומה לחברה ולקהילה, ואני יכול לבשר לכם שבימים אלו מעבד מינהל החינוך תוכנית במסגרתה יילמד ערך ההתנדבות כמקצוע, ככל המקצועות, בכל שכבות הגיל מהגן ועד כתה יא'.השאיפה שלנו היא שילדי ראשון לציון יהיו דוגמה ומופת לכל הארץ בשילוב של חינוך עם קהילה, בערכים של ערבות הדדית, של סולידריות חברתית, של ראיית האחר ושל נתינה ללא תמורה. זו תהיה תרומתנו לדורות הבאים".

 מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי ברך גם הוא: "ברצוני לברך את המתנדבים המצטיינים ולהודות להם על הפעילות החשובה שהם מבצעים. מערך ההתנדבות העירוני מונה מאות מתנדבים ומגוון עשיר של פרויקטים התנדבותיים וזה הזמן לציין כי עבורנו כל מי שמתנדב הוא מצטיין מלכתחילה - ערב זה נועד לא רק על מנת לציין את הבולטים במיוחד אלא להעלות על נס את מערך התנדבות העירוני כולו. אני יודע שלוועדה לא היה קל לבחור את עשרת המצטיינים ואני מודה לחבריה על העבודה המאומצת שעשו. בקיץ הקודם יצא הציבור הישראלי למחות על המצב החברתי. המחאה הדמוקרטית היא אחת מהדרכים לעשות שינוי - ההתנדבות והפעילות בקהילה היא הדרך השנייה – הכלים הללו לא סותרים אלא משלימים זה את זה. הצבת ערך ההתנדבות בראש סולם הערכים של החינוך בראשל"צ מבטיח כי גם בעתיד ימשיך מערך ההתנדבות להתחזק ולהוות מוקד של אחווה וסולידריות בקהילה של ראשון לציון". 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

22 במאי 2012