פארק אקולוגי ייחודי שייבנה במערב העיר

  נוסף לפארקים שנבנים בימים אלו במזרח ובמרכז העיר בהשקעה של  מיליוני שקלים:

 החלו העבודות להקמתו של פארק אקולוגי ייחודי שייבנה במערב העיר בהשקעה של 7 מיליון שקלים

הפארק, ייבנה כפארק אקולוגי בתוך חורשת אקליפטוסים, על שטח של 35 דונם, תוך שמירה על הקיים והתחשבות בסביבה בחולות, בצמחייה ובבעלי החיים

בימים אלו החלה עיריית ראשון לציון את העבודות להקמתו של פארק אקולוגי ייחודי שייבנה בשכונת נווה ים במערב העיר, בין הרחובות אברהם בר ואבני החושן. הפארק ייבנה בתוך חורשת אקליפטוסים, על שטח של 35 דונם בהשקעה של 7 מיליון שקלים. הפארק האקולוגי במערב יוקם נוסף לפארק המוסיקה, שנבנה בימים אלו במרכז העיר על שטח של 20 דונמים בהשקעה של 15 מיליון שקלים, ונוסף לפארק "גן בעברית" הנבנה בימים אלו במזרח העיר בהשקעה של כ-35 מיליון שקלים, אשר יהווה ריאה ירוקה לאזור מזרח העיר.

 מנהל האגף לפיתוח נופי בעיריית ראשון לציון, אורי זיגרון, האמון על הפרויקט מספר כי מדובר בפרויקט שהרעיון בבסיסו הוא פארק אקולוגי בר קיימא- פרויקט בו אנו מבקשים לשמור על הסביבה.

מדובר בחורשת איקליפטוסים ותיקה, ובמהלך העבודות בה נקפיד להתחשב בקיים, בחולות, בצמחיה, בבעלי החיים וכדומה, מספר זיגרון.

במסגרת הפרויקט תוקם פינת משחקים, שבילים, תאורה, יוקם גשר גבוה מעל העצים שיחבר את רחוב אבני החושן לרחוב אברהם בר והכול תוך פגיעה מינימאלית בטבע הקיים.

 העבודות החלו בימים האחרונים צפויות להסתיים בעוד כחצי שנה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"נוסף לפארקים שנבנים בימים אלו במזרח העיר ובמרכזה כעת אנו פועלים להקמתו של פארק ייחודי לטובת תושבי מערב העיר. הפארק האקולוגי ייבנה על עקרונות ברי קיימא ובו  המתקנים ישולבו בטבע המדהים הקיים באזור. הפארק ייבנה על שטח נרחב ויהווה ריאה ירוקה לתושבי מערב העיר.נמשיך להשקיע בפיתוח נופי ברחבי העיר על מנת להעניק לכל התושבים מרחבים ירוקים ומושקעים לבילוי איכותי".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

3 בספטמבר 2012