תושבי מזרח העיר-הפארק שלכם בדרך

 השבוע החלו העבודות להקמת פארק צריפין , במקום עתיד להיבנות פארק בעלות של כ-35 מיליון שקלים, בסטנדרט גבוה מאוד, אשר יהווה ריאה ירוקה לאזור מזרח העיר, בדגש על שיכון המזרח ושכונת גני ראשון

בשורה מצוינת לתושבי מזרח העיר: הפארק שלכם בדרך. לאחר חתימת  ההסכם בין משרד הביטחון, מנהל מקרקעי ישראל ועיריית ראשל"צ להעברת 50 ק"מ משטח מחנה צריפין לטובת פארק עירוני בראשון לציון, החלו השבוע העבודות בשטח להקמתו של הפארק.

במקום עתיד להיבנות פארק בעלות של כ-35 מיליון שקלים, בסטנדרט גבוה מאוד, אשר יהווה ריאה ירוקה לאזור מזרח העיר, בדגש על שיכון המזרח ושכונת גני ראשון.

ראש העירייה הנחה את האגף לפיתוח נופי, האחראי על הקמת הפארק, לא לחסוך בדבר ולהקים את הפארק ברמה הגבוהה ביותר. על התכנון מופקדים משרד אדריכלי הנוף ברוידא מעוז, ולפיו יכלול הפארק פינות משחקים, מסלול הליכה ומסלול אופניים היקפי, מתקני כושר, מפלי מים, בריכה אקולוגית, בית קפה ואמפי קטן.

 את השטח להקמת הפארק קיבלה עיריית ראשון בעקבות פנייתו של ראש העירייה, דב צור, לשר הביטחון, אהוד ברק, בבקשה ששטח של כ-50 דונם ממחנה צריפין יועבר לידי העירייה על רקע כוונת צה"ל לפנות את מחנה צריפין בשנים הקרובות. לבסוף, בתום שנה וחצי של דיונים ומשא ומתן, נחתם ההסכם. במסגרת ההסכם, העירייה התחייבה לשאת בכל העלויות הכרוכות בהעברת השטח המועבר מהמשרד לטובת העירייה. עלות המוערכת בהיקף של כ-6.5 מליון ש"ח, בגין ביצוע התאמות שידרשו בתוך מחנה צריפין כתוצאה מגריעת השטח המועבר. השטח הועבר כפי שהוא וכל עבודה הנדרשת בשטח תהא באחריות עיריית ראשל"צ.

 צור, שעם בחירתו הבטיח כי יפעל לצמצום הפערים בין חלקי העיר, אמר השבוע, כי הוא שמח שהתכניות לפיתוח וטיפוח מזרח ומרכז העיר קורמות עור וגידים ומתחילות להיראות בשטח. לפארק, שבנייתו תושלם תוך כשנה וחצי, מצטרף גן "שער למזרח" בשדרות יעקב בשיכון המזרח, המהווה מוקד משיכה למאות מתושבי השכונה בכל יום.

בעירייה מדגישים, כי הפארק יהווה שטח ירוק גם לשכונות המגורים שצפויות לקום על שטח מחנה צריפין בעתיד.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "שנים שתושבי מזרח העיר משוועים לפארק ראוי, גדול ואיכותי ועכשיו החלום מתחיל להתממש. מדינת ישראל האזרחית צומחת ומתפתחת וזקוקה לשטחים מרכזיים בטבורה של המדינה שתפוסים על ידי צה"ל. היום, כשאנו עדים למצוקת הקרקעות ההולכת וגוברת, יש חשיבות רבה ששטחי הבסיסים יועברו לידי הציבור. אני מברך על יוזמת העירייה שידעה לנצל את ההזדמנות ועל העברתו של השטח לידי העירייה שתעשה בו שימוש מיטבי לטובת תושביה".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

26 במרץ 2012