רשמית: משרד הביטחון יעביר את שטח מחנה צריפין לעירייה ב-1 ביולי

 

לאחר חתימת  ההסכם בין משרד הביטחון, מנהל מקרקעי ישראל ועיריית ראשל"צ להעברת 50 ק"מ משטח מחנה צריפין לטובת פארק עירוני בראשון לציון, בסיור שערך ראש העירייה עם ראש חטיבת הנכסים במשרד הביטחון, אלון יפרח, סוכם כי עד ה-1 ביולי יעביר משרד הביטחון את השטח לידי העירייה. בשבועות האחרונים מקים הצבא גדר חדשה סביב השטח, וכשזו תושלם הוא יועבר לידי העירייה. לאחר מכן, העירייה תחל מיד בעבודות להקמת הפארק, שצפויות להימשך כשנה.  בסיור השתתפו מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, סמנכ"ל העירייה, איתן דורון, ראש אגף לפיתוח נופי במינהל איכות הסביבה, אורי זיגרון, נציג מינהל ההנדסה יצחק קינד, נציגי מחנה צריפין וגורמים נוספים ממשרד הביטחון. מנהל האגף לפיתוח נופי, האמון על תכנון הפארק, הציג לנוכחים את תכנית הפארק, שצפוי להיבנות בעלות של כ-35 מיליון שקלים בסטנדרט גבוה מאוד.

על התכנון מופקדים משרד אדריכלי הנוף ברוידא מעוז, ולפיו יכלול הפארק פינות משחקים, מסלול הליכה ומסלול אופניים היקפי, מתקני כושר, מפלי מים, בריכה אקולוגית, בית קפה ואמפי קטן.

את השטח להקמת הפארק קיבלה עיריית ראשון בעקבות פנייתו של ראש העירייה, דב צור, לשר הביטחון, אהוד ברק, בבקשה ששטח של כ-50 דונם ממחנה צריפין יועבר לידי העירייה על רקע כוונת צה"ל לפנות את מחנה צריפין בשנים הקרובות. לבסוף, בתום שנה וחצי של דיונים ומשא ומתן, נחתם ההסכם. במסגרת ההסכם, העירייה התחייבה לשאת בכל העלויות הכרוכות בהעברת השטח המועבר מהמשרד לטובת העירייה. עלות המוערכת בהיקף של כ-6.5 מליון ש"ח, בגין ביצוע התאמות שידרשו בתוך מחנה צריפין כתוצאה מגריעת השטח המועבר. השטח הועבר כפי שהוא וכל עבודה הנדרשת בשטח תהא באחריות עיריית ראשל"צ.

 צור, שעם בחירתו הבטיח כי יפעל לצמצום הפערים בין חלקי העיר, אמר השבוע, כי הוא שמח שהתכניות לפיתוח וטיפוח מזרח ומרכז העיר קורמות עור וגידים ומתחילות להיראות בשטח. בעירייה מדגישים, כי הפארק יהווה שטח ירוק גם לשכונות המגורים שצפויות לקום על שטח מחנה צריפין בעתיד.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "שנים שתושבי מזרח העיר משוועים לפארק ראוי, גדול ואיכותי ועכשיו החלום מתחיל להתממש. מדינת ישראל האזרחית צומחת ומתפתחת וזקוקה לשטחים מרכזיים בטבורה של המדינה שתפוסים על ידי צה"ל. היום, כשאנו עדים למצוקת הקרקעות ההולכת וגוברת, יש חשיבות רבה ששטחי הבסיסים יועברו לידי הציבור". צור הודה לכל העוסקים במלאכה וקבע כי ביום ה-1 ביולי יגיעו כולם לחגוג את העברת השטח לידי העירייה.

 כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון

4 ביוני 2012