פארק מוסיקה ייחודי מסוגו

הדמיה של פארק המוזיקה
בקרוב במרכז העיר ראשון לציון, פארק מוסיקה ייחודי מסוגו שיתפרש על שטח של 20 דונם וייבנה בהשקעה של 15 מיליון שקלים

טיילת ראשית, שבילי ריצה, נופי פרדסים, הצללה, אמות מים, מזרקות, אזורי משחק, אזורי ספורט והכול באווירת מוסיקה 

תוכנית להקמתו של גן מוסיקה ייחודי מסוגו אושרה באחרונה על ידי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, במסגרת הפעילות להתחדשות עירונית בחלקה הוותיק של העיר. 

הפארק, יתפרש על שטח של 20 דונמים וייבנה בהשקעה של 15 מיליון שקלים כאשר הנושא המרכזי בגן הוא מוסיקה לתולדותיה. את הפרויקט נבחר להוביל האדריכל  שלומי זאבי ממשרד תכנון נוף אשר הציג תוכנית הכוללת טיילת ראשית, שביל ריצה, נופי פרדסים, אלמנטים של הצללה, אמת מים, מזרקות, מתקנים ייחודיים בנושא מוסיקה, אזורי ספורט ואזורי משחק.

 מהאגף לתכנון ופיתוח נופי בעיריית ראשון לציון, האמון על הפרויקט, נמסר כי בבניית המסגרת המוסיקלית לפארק יעזרו בעירייה בשירותיהם של יועץ מוסיקלי ומעצב מתקנים ייחודיים שיתכננו וייעצו בכל הנוגע לשילוט, ייעוץ גרפי, מלחינים, תקופות מוסיקליות וכדומה.  הפארק ימוקם בחלקה הוותיק של העיר, בין שדרות תש"ח לרחוב ויניק.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"גם לתושבי מרכז העיר מגיע לקבל פארק גדול, ייחודי מסוגו שייבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בקרוב ייהנו תושבי מזרח העיר מפארק צריפין שהחל להיבנות במלוא המרץ ובמסגרת ההשקעה בעיר הוותיקה גם לרשות תושבי המרכז יעמוד פארק בקרבת הבית. מתחילים לחוש את השינוי בחלקיה הוותיקים של העיר וזה סיפוק אדיר. צמצום הפערים בין חלקיה של העיר הוא אחד ממטרותיי החשובות ביותר ואני שמח שהתוכניות קורמות עור וגידים ויוצאות אל הפועל. אני מקווה שהתושבים חשים בשינוי שבקרוב יהיה אף ברור יותר".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

6 במאי 2012