מגוון פעילויות לבני הנוער שיוצאים השבוע אל החופש הגדול

  לקראת החופש הגדול שיחל השבוע, מכינה עיריית ראשון לציון שלל פעילויות ייחודיות לנוער 

על מנת לספק לבני הנוער פעילויות איכותיות בלילות החופש הגדול ולמנוע שוטטות ושעמום, שקדו בעירייה על מגוון פעילויות לבני הנוער שיוצאים השבוע אל החופש הגדול

 הקיץ כבר כאן, ובעיר ראשון לציון מרגישים זאת היטב. השבוע יצאו בני הנוער אל חופשת הקיץ הגדולה, במהלכה תספק עיריית ראשון לציון, פעילויות שיספקו תעסוקה איכותית לבני הנוער, ייצרו פעילויות מעשירות לשעות הקטנות של הלילה וימנעו שעמום ושוטטות.

על התכנית לקיץ אמונים אגף הנוער והצעירים, מינהל שירותים חברתיים, תכנית "עיר ללא אלימות" והרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול.

במסגרת זאת, ממשיך אגף הנוער והצעירים את מסורת יום רביעי הגדול. בכל יום רביעי מחודש יוני ועד סופו של חודש אוגוסט, יתקיימו בחוף הים בראשון לציון מופעי קיץ רבים ומגוונים לנוער של מיטב אמני ישראל, שהכניסה אליהם בחינם וללא כל תשלום. מעבר לזה, תספק העירייה הסעות מסודרות לבני הנוער אל חוף הים ובחזרה.

כמו כן, גם השנה תפעיל העירייה את תוכנית "לילות אקטיביים", ביוזמת אגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון. במסגרת פעילות זו, בלילות חופשת הקיץ, יופעלו בני הנוער בפריסה עירונית רחבה בשישה אזורים בעיר, כך שכל נער ונערה יוכלו להצטרף לפעילות סמוכה למקום מגוריהם. תוכניות ההפעלה מתמקדות בנושאים אטרקטיביים עבור בני הנוער; הרקדות, פעילויות ספורט, טורניר כדורגל, ערבי פלייסטיישן, ערבי בישול, מופעי להקות צעירות ופעילויות רבות נוספות לשעות הקטנות של הלילה. מטרת התוכנית היא לאפשר לבני הנוער פעילויות בקרבת מקום מגוריהם, כל שללא הסעות וטרטורים להורים, יוכלו הצעירים ליהנות מתעסוקה בלילות חופשת הקיץ.

נוסף לפעילות לילות אקטיביים, יפעלו עמדות ניידות במיקומים משתנים בהתאם  לריכוזי נוער. אל מקומות בהם נוהגים בני הנוער להתאסף באופן עצמאי וקבוע, יגיעו נציגי אגף הנוער והצעירים ומדריכי קידום נוער של המינהל לשילוב חברתי, עם מחצלות, עליהן יקיימו פעילויות   ושם  יוכלו בני הנוער לקבל שתיה חמה, ליהנות ממשחקים, פעילויות ועוד.

בעירייה מציינים עוד, כי במהלך חופשת הקיץ מגרשי הספורט בבתי הספר יהיו מוארים גם בלילות על מנת לאפשר לבני הנוער פעילות ספורטיבית גם בשעות הערב והלילה. בין היתר, יפעלו המגרשים בבתי הספר ובשכונות: נאות שקמה, ספורט כיף, קריית גנים, בית הספר רמז, רביבים, טביב, גן נחום, אבני החושן, דורות, עמית, נחלת יהודה, נווה דקלים, בית הספר מקיף ח' ע"ש חיים בר-לב, אשלים ועוד.

גם לבני הנוער הספורטיביים מחכה קיץ גדוש באירועים. לראשונה, יקיים האגף לקידום נוער במינהל לשילוב חברתי, טורניר קט רגל שכונות. התוכנית תופעל על ידי מדריכים במטרה ליצור מסגרת רחבה שתקיף את כלל העיר.

הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול עמלה גם היא על מספר פעילויות לבני הנוער לחודשי החופש הגדול. ראשית, מדי יום חמישי במהלך החופש הגדול תיערך מסיבה פתוחה לבני הנוער במדשאה הקטנה של גן המושבה, בה ירקיד  את הצעירים D.J ויתקיימו מדי פעם מופעים לבני הנוער. כמו כן, תקיים הרשות אימוני ספורט של אומנויות לחימה שיהיו פתוחים לבני הנוער  בגן המושבה-ההשתתפות בהם  הינה חינם.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"חופשת הקיץ ידוע כתקופה "מועדת לפורענות" בקרב בני הנוער, אשר מפאת עודף זמן פנוי, נוהגים לעסוק בפעילויות המלוות ברעש ומטרד עבור תושבי העיר. השנה, כחלק ממהלך כולל של השקעה בבני הנוער  יזם אגף הנוער והצעירים של עיריית ראשון לציון תוכניות רבות עבור בני הנוער בחופשת הקיץ. מלבד הפעילויות הרבות המוצעות לנוער, ייחודן של תוכניות הקיץ טמון בכך שאנו מגיעים אל בני הנוער, אל המוקדים המרכזיים הסמוכים לשכונות, כך שכל נער ונערה יכולים להגיע ללא כל מאמץ וליהנות מפעילות מעניינת, כיפית ומעשירה אשר איננה מהווה מטרד לאיש. בהזדמנות זו אבקש לאחל לתלמידי העיר חופשה נעימה, מהנה ובטוחה".

חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן:"במהלך כל השנה שוקד אגף הנוער והצעירים על תוכניות רבות המציעות תעסוקה איכותית לבני הנוער אך מבחינתנו החופש הגדול מצריך היערכות מיוחדת וכך אנו פועלים. בימי החופש הגדול אנו מציעים לבני הנוער בכל חלקי העיר, תעסוקה אטרקטיבית, חינוכית, איכותית תוך ניסיון לצמצם למינימום הנדרש את ההפרעה לתושבי העיר. אני רוצה להודות לעובדי אגף הנוער והצעירים  בראשותה של דפנה שקורי, שעמל על תוכנית פעילויות ענפה לחופשת הקיץ ואני קורא לבני הנוער לבוא, לנצל את הפעילויות העומדות לרשותכם, לקחת חלק וליהנות".

אוזן הוסיף: "אגף נוער וצעירים בעיריית ראשון לציון מזמין את בני הנוער לבקר בימי החופשה במוקדי הפעילות ובמרכזי הנוער ברחבי העיר: "נוערנט" בשיכון המזרח, "באלנס" בשכונת רביבים, "הנחלה" נחלת יהודה, "המרחב" בקרית גנים, "הבית למדע ועמדה" בשכונת רמב"ם, "מרכז נוע"ל" ברמת אליהו, "נחשונים" בקרית ראשון, "צופים" נווה חוף".

לפרטים נוספים יש לפנות לאגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון במספר הטלפון: 03-9692861 או להיכנס לאתר צעיראשון www.tzhairishon.co.il .

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

19 ביוני 2012