לקראת החופש הגדול : פעילויות הנוער לקיץ

  והפעם חידוש: מסיבות אוזניות במרכזי הנוער - ממשיכים  במסורת זו השנה החמישית

בימי רביעי יחגגו הצעירים במסיבות חוף * הסקייטפארק יפתח עד שלוש לפנות בוקר ומגרשי הספורט ברחבי העיר יהיו מוארים גם בלילה * לזה תוסיפו טורניר כדורגל, ערבי פלייסטיישן, ערבי בישול ומופעי להקות צעירות *

כל אלה ועוד ממתינים לבני הנוער בחופש הגדול "במקום להסתובב ברחובות ללא מעש- אנחנו מעשירים את שעות הפנאי של בני הנוער" מסבירים ראש העירייה, דב צור ומחזיק תיק הצעירים והנוער, דורון אוזן

 הקיץ בפתח ועיריית ראשון לציון מכינה שלל פעילויות ואירועים לבני הנוער. פתיחת החופש הגדול תתקבל  במסיבת הרחוב "בא לי טוב" ב-20.6 במתחם הרובע, שם יופיע – אביב גפן במופע מרכזי וכמו כן הדי ג'ייז הוותיקים והמובילים אסי קוז'אק ואסטריקס.

מסורת יום רביעי הגדול תימשך, והפעם, נענה אגף הנוער והצעירים לבני הנוער שביקשו לקיים מסיבות די ג'יי בחוף הים. בכל יום רביעי אחרי תשעה באב, יחל ליין מסיבות מ-20:30 בערב ועד השעות הקטנות של הלילה. הכניסה היא בחינם ויהיו גם קווי לילה שתספק העירייה אל חוף הים ובחזרה. על אירוע הסיום ינצחו שלושת חברי "הפרויקט של רביבו".

מי שלא ירצה להגיע לים, יוכל להגיע למרכזי הנוער, שם יתקיימו, לראשונה בעיר, מסיבות אוזניות עד השעות הקטנות של הלילה. בכניסה יחולקו אוזניות בתמורה לפיקדון.

ממשיכים בגזרת הספורט, יפתח הסקייטפארק למחליקים שבעה ימים בשבוע, מ-11:00 בבוקר ועד שלוש לפנות בוקר. מדריכים חברתיים יהיו במקום בכל שעות הפעילות. למי שחשקה נפשו בפעילות ספורטיבית מסוג אחר- יעמדו לרשותו מגרשי ספורט מוארים ברחבי העיר. האגף לקידום נוער במינהל לשילוב חברתי, יקיים גם השנה טורניר קט רגל שכונות.

תוכנית "לילות אקטיביים" תפעל גם היא כמתוכנן,במסגרתה יופעלו בני הנוער בפריסה עירונית רחבה בשישה אזורים בעיר, כך שכל נער ונערה יוכלו להצטרף לפעילות סמוכה למקום מגוריהם. תוכניות ההפעלה מתמקדות בנושאים אטרקטיביים עבור בני הנוער; הרקדות, פעילויות ספורט, טורניר כדורגל, ערבי פלייסטיישן, ערבי בישול, מופעי להקות צעירות ופעילויות רבות נוספות לשעות הקטנות של הלילה. מטרת התוכנית היא לאפשר לבני הנוער פעילויות בקרבת מקום מגוריהם, כל שללא הסעות וטרטורים להורים, יוכלו הצעירים ליהנות מתעסוקה בלילות חופשת הקיץ. על התכנית לקיץ אמונים אגף הנוער והצעירים, מינהל שירותים חברתיים, תכנית "עיר ללא אלימות" והרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול. כאשר המטרה היא למנוע שוטטות ושעמום של בני הנוער שמובילה לעיתים להקמות רעש, וונדליזם ואלימות.

הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול עמלה גם היא על מספר פעילויות לבני הנוער לחודשי החופש הגדול. ראשית, מדי יום חמישי במהלך החופש הגדול תיערך מסיבה פתוחה לבני הנוער במדשאה הקטנה של גן המושבה, בה ירקיד  את הצעירים D.J ויתקיימו מדי פעם מופעים לבני הנוער. כמו כן, תקיים הרשות אימוני ספורט של אומנויות לחימה שיהיו פתוחים לבני הנוער בגן המושבה-ההשתתפות בהם הינה חינם.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:" במקום להסתובב ברחובות ללא מעש, אנחנו מעשירים את שעות הפנאי של בני הנוער. חופשת הקיץ ידועה כתקופה "מועדת לפורענות", אשר מפאת עודף זמן פנוי, נוהגים הצעירים לעסוק בפעילויות המלוות ברעש ומטרד עבור תושבי העיר. כבכל שנה,  יזם אגף הנוער והצעירים של עיריית ראשון לציון תוכניות רבות עבור בני הנוער בחופשת הקיץ. מלבד הפעילויות הרבות המוצעות לנוער, ייחודן של תוכניות הקיץ טמון בכך שאנו מגיעים אל בני הנוער, אל המוקדים המרכזיים הסמוכים לשכונות, כך שכל נער ונערה יכולים להגיע ללא כל מאמץ וליהנות מפעילות מעניינת, כיפית ומעשירה אשר איננה מהווה מטרד לאיש. בהזדמנות זו אבקש לאחל לתלמידי העיר חופשה נעימה, מהנה ובטוחה".

חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן: "אנו ממשיכים במסורת של תוכנית הקיץ זו השנה החמישית, במהלך כל השנה שוקד אגף הנוער והצעירים על תוכניות רבות המציעות תעסוקה איכותית לבני הנוער אך מבחינתנו החופש הגדול מצריך היערכות מיוחדת וכך אנו פועלים. בימי החופש הגדול אנו מציעים לבני הנוער בכל חלקי העיר, תעסוקה אטרקטיבית, חינוכית, איכותית תוך ניסיון לצמצם למינימום הנדרש את ההפרעה לתושבי העיר. אני רוצה להודות לעובדי אגף הנוער והצעירים  בראשותה של דפנה שקורי, שעמל על תוכנית פעילויות ענפה לחופשת הקיץ ואני קורא לבני הנוער לבוא, לנצל את הפעילויות העומדות לרשותכם, לקחת חלק וליהנות".

לפרטים נוספים יש לפנות לאגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון במספר הטלפון: 03-9692861 או לאתר צעיראשון www.tzhairishon.co.il .

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

11 ביוני 2013