פסטיבל האביב הבינלאומי ה- 14

המודעה לפסטיבל ראשון לציון
ראשון לציון ממשיכה לחגוג את ה-130 ופותחת את אירועי האביב עם  סדרת מופעים בינלאומיים והפקות מקור ישראליות פסטיבל האביב הבינלאומי ה- 14 לראשונה בראשון לציון:
קונצרט גאלה חגיגי  באמפי-פארק

ראשון לציון ממשיכה לחגוג את יום ההולדת ה-130 לעיר בסדרה של אירועים ופסטיבלים וממשיכה לחדש ולהפתיע.


ב- 2 במאי יפתח בעיר פסטיבל האביב הבינלאומי שיארח מעל
300 אמנים והרכבים בינלאומיים לצד הפקות מקור ישראליות.

במסגרת הפסטיבל, לראשונה בתולדות העיר, ולציון 25 שנות פעילות לתזמורת הסימפונית של ראשון – קונצרט גאלה חגיגי באמפי-פארק בניצוחו של המנצח הבינלאומי אשר פיש . הכניסה חופשית.

להקת היהודים והבלט הישראלי בהפקה מיוחדת לפסטיבל,  אלקיסטיס פרוטופסלטי - מהזמרות הבולטות והמצליחות ביוון, ,  זמרת הפאדו המרגשת מפורטוגל - כרמיניו, להקת הפולקלור  טאנץ' (מקדוניה) , להקת המחול המודרנית של אנגולה, להקת הפלמנקו הספרדית לוס ויוואנקוס "סולנים במחול עולמי"  עם מיטב סולני המחול המובילים מהעולם ומישראל,  סיפור אהבה יווני עם שמעון פרנס  ועליזה אביב– הפקת מקור, טריו סווינג דה ז'יטאן- בהשראת סרטי טוני גטליף ,  80 שנה לפאפא אלו אלייב בהשתתפות אורחת מיוחדת – ריטה ואמנים נוספים. מופע משותף של דנה ברגר וירמי קפלן – מופע בכורה, מהמיטב האיטלקי עם עדי צ'זרה ועוד.

הפסטיבל יתקיים בין  2 - 11  במאי 2013 בשלושה מתחמי פעילות מרכזיים, היכל התרבות, ראשון לציון  באמפי-פארק וראשון לציון רובע הבילויים החדש בעיר.

מר דב צור, ראש עירית ראשון לציון: "ראשון לציון בתנופת פיתוח וצמיחה הכוללת פיתוח ותגבור מערך אירועי התרבות והאמנות בעיר. פסטיבל האביב החוגג השנה את שנתו ה-14 ממשיך את מגמת ההתפתחות וצומח לגבהים חדשים של איכות, תוך שהוא פונה למנעד רחב של קהלים וטעמים.  השנה שמנו דגש מיוחד על יציאת הפסטיבל לקהילה הרחבה , חלק מן האירועים, יוצאים לראשונה בתולדות הפסטיבל, אל חוצות העיר ואל רובע הבילויים החדש של ראשון לציון ויהיו פתוחים וללא תשלום לקהל הרחב. הפסטיבל הוא עוד אחד מאין ספור האירועים הנחגגים במסגרת שנת ה-130 של ראשון לציון והמהווים גאווה גדולה לעיר"

הנהלת הפסטיבל:

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש ראשון לציון אלי פולק,

מנהל הפסטיבל: גיל בלט,

ייעוץ אומנותי: אלי גרינפלד, עידו תדמור.

מפיק הפסטיבל: שאול גור.

לקישור לאתר הפסטיבל ולפרטים מלאים:   

http://www.springfestival.co.il/

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

18 במרץ 2013