פסטיבל ספורט ונופש

תמונת קו הסיום של המרוץ
  בשבוע שעבר נערך בעיר מרוץ האביב המסורתי

מזג אוויר אביבי ושטוף שמש קיבל את הרצים שהגיעו בבוקר יום שישי, 23.3.2012 ל"מרוץ האביב" המסורתי המתקיים זו השנה ה-20 ברציפות. המרוץ התקיים בפארק נאות שקמה במסגרת "פסטיבל ספורט ונופש עממי" של החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש.

ראש העירייה דב צור הזניק את מאות הרצים במרוץ, בהם תושבי ראשון לציון וכן תושבי נס ציונה, חולון, בת ים, רמת השרון, תל אביב ואף באר שבע. הרבה דשא ירוק ומטופח, מוזיקה אנרגטית באוויר, דגלים ססגוניים ודוכנים של חברות הספורט המובילות, קיבלו את באי פארק נאות שקמה. בעמדה אחרת עשו עיסוי ספורטיבי למי הרגיש צורך לשחרר שריר תפוס לפני ואחרי הריצה, ובעמדה ליד אפשר היה למדוד בחינם את כמות הסוכרים ורמת השומן בגוף.

מרוץ האביב מתקיים לזכרו של סרן ערן אלכאוי ז"ל. ערן, בן נעמי ועובדיה, נולד במאי 1968 בראשון-לציון, למד בבית הספר הממלכתי דתי "סיני" בראשון-לציון וסיים את לימודיו בגימנסיה "גן נחום" בעיר. בשלהי יולי 1986 גויס לצה"ל והתנדב לחיל הצנחנים. לאחר הטירונות ולאחר שהוכשר כלוחם, נשלח לקורס קצינים ובסיומו חזר ליחידתו בתפקיד מפקד מחלקה (מ"מ). בעת ששימש כמ"מ השתתף ערן במחקר שערך בית הספר למנהיגות בצה"ל והוא נמנה עם עשרה קצינים מצטיינים שסיפוריהם הובאו כדוגמא למנהיגות ולמצוינות. ערן סיים קורס מ"פים בהצטיינות ומונה לתפקיד מפקד פלוגה ביחידתו. סרן ערן אלכאוי נפל ב-20.2.1992, בקרב בסמוך לכפר כפרא בלבנון.

האב ,עובדיה אלכאווי, הודה למשתתפים ובמיוחד לראש העיר ש"בבואו היווה דוגמא אישית וכמו ערן בנו ז"ל משמש כחוד החנית בפועלו. אני מודה לכל מי שעמל וטרח".  

ראש העירייה, דב צור: "מרוץ האביב לזכרו של ערן אלכאוי הפך למסורת בראשון לציון, שבחרה להנציח אותו ואת דרכו. אני מברך את כל הבאים בשעריה של העיר שבאו לחלוק כבוד ולקחת חלק בפעילות הספורטיבית המבורכת הזו. אני רואה חשיבות רבה בקיום אורח חיים בריא ונמשיך לפעול לקיום מגוון פעילויות ואירועים מסוג זה".

 מנכ"ל החברה העירונית , אלי פולק שהשתתף ורץ 10 ק"מ במסגרת המרוץ: "לכבוד הוא לחברה העירונית להנציח מדי שנה את דמותו של ערן אלכאווי ז"ל, מי שהצטיין בכל תחום בו עסק במהלך חייו הקצרים. אנו מנציחים את זכרו במרוץ תחרותי של עשרה ק"מ וזאת כאות הזדהות ליצר התחרותיות והמצוינות אשר אפיינו את ערן הן בלימודיו, הן בתחומי הספורט השונים והן במהלך שירותו הצבאי. זו השנה השנייה בה מצטרף לטור הרצים גם ראש העירייה שלנו אשר עוסק בספורט בדרך קבע ואני מאחל לו ולכל המשתתפים הצלחה רבה".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

26 במרץ 2012