מפגש נשים עם חברת הקונגרס פט שרודר

  חברת קונגרס אמריקאית נפגשה עם נשות העיר במטרה לעודד אותן להיכנס לזירה הפוליטית

 חברת הקונגרס לשעבר, פטריסיה שרודר, הגיעה לארץ כחלק מפעילות מקדמת קשרים שמבססת שגרירות ארצות הברית בישראל. ביום שישי האחרון היא נפגשה עם נשים פעילות ומעורבות בראשון לציון על מנת לספר להן באורח מעורר השראה על תפקידה כנציגת קולורדו בקונגרס בעבר, ועל פעילותה המתמשכת מני אז, בכדי לעודד אזרחות פעילה של נשים בכל מישור פוליטי אפשרי.  

את המפגש אירח ראש העירייה, דב צור, בלשכתו.

המפגש נערך ביוזמה משותפת של  יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה הגב' איריס כגן-חכמון ומנהלת מרכז ד.פ.נ.ה ללימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן דר' סיגל אופנהיימר-שחר, כחלק מסדרת קורסים משותפת המתמקדת בהכשרת נשים מנהיגות ויזמיות חברתיות במטרה לקדם שוויון במרחב הציבורי.

 ראש העירייה, דב צור, פתח את המפגש ואמר כי לצערו אין די נשים במערכת הפוליטית המקומית והארצית, למרות שלכאורה הכל פתוח בפניהן. "אנו רואים היום שבשדרות הניהול, הן בשוק הפרטי והן במגזר הציבורי, נשים תופסות תפקידי מפתח, וצריך לתרגם את ההתקדמות הזו גם למישור הפוליטי. אין ספק שיש עוד מלאכה רבה בתחום הזה והשיח והלמידה חשובים מאוד". צור הדגיש כי העירייה מפעילה תכניות העצמה והכוונה במסגרת פעילות המשרד למעמד האישה, על מנת לתת לנשות העיר את הכלים, הליווי והתמיכה במטרה לעודד אותן להשתתף ולהשפיע באחוזים גבוהים יותר בזירה הפוליטית.

 במהלך המפגש המרתק חשפה  הסנטורית את חייה המרתקים כטייסת, עורכת דין ומרצה באוניברסיטת  פרינסטון, וכלוחמת זכויות אדם בכלל וזכויות נשים בפרט. "גב' שרודר התגלתה בפנינו כסנטורית אמיצה וחלוצה", אומרות הנשים, "אשר בהומור ובחוכמה הצליחה להבהיר את עמדותיה הנחרצות מבלי להיכנע להכפשות ודברי נאצה שלא אחת עמדה בפניהם במאבקיה כאישה וכפוליטיקאית ייחודית".

במהלך המפגש ענתה הסנטורית לשאלות הקהל, שהיה מורכב בעיקרו מנשים הפועלות ב "רשת הנשים העירונית" המהווה ארגון גג לכל הפורומים המתנהלים במרכז לקידום מעמד האישה בעיר ובכללם פורום "מנהיגות אל העתיד" וחברות הקורס "יזמות נשים מקדמת שוויון בזירה הציבורית", המתנהל בימים אלה בהובלתה  של הגב' חביבה מלניק מנהלת פורום מנהיגות נשים. במהלך המפגש התפתח דיון מרתק בו הסנטורית פרשה את משנתה הפוליטית-מגדרית והדגישה כי יש לדרבן נשים להציג את מועמדותן לתפקידים ציבוריים פוליטיים, וכי על הנשים להתאחד ולתמוך בנשים ולא להשאירן לבדן בזירה הציבורית ובכך תוכלנה לקדם שוויון מגדרי בחברה ובמדינה. שרודר גם שמחה לשמוע כי מספר נשים מקרב חברות הקורס מתכוונות להתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות. שרודר המשיכה  והדגישה גם את חשיבות ההומור כאמצעי בעל השפעה רבה בהעברת מסרים ולהפגת מתחים בנושאים רגישים בהם מנסים להגיע לפתרון הולם לכל הצדדים, וסיימה את דבריה באמירה "כשנשים מנצחות כולם מרוויחים"  "SHE WINS - WE WIN" וקראה לשיתוף פעולה של נשים וגברים לקידום חקיקה הוגנת ושוויונית בכל תחומי החיים.

במפגש נכחו סמנכ"לית העירייה הגב' חיה ברנפלד, הגב' דינה לוין לשעבר סגנית רה"ע , יו"רית ארגון הדסה, מנהלות הפורומים ב"רשת הנשים העירונית"  ואורחות נכבדות נוספות מנשות העיר.

כתבה: טליה סומך, דוברת העירייה

22 אוקטובר 2012