פינת חי לציפורים בלב גן העיר

תמונה של פינת החי
בעבר, היה ממוקם גן החיות של ראשון לציון בלב ליבו של גן המושבה ברחוב זד"ל; כעת במסגרת חגיגות ה-130 לעיר ראשון לציון בונה העירייה פינת חי לסוגים שונים של ציפורים לטובת המטיילים בגן

בעוד חודשיים תסתיים בנייתו של כלוב ציפורים גדול בלב ליבו של גן המושבה.

 בעבר, היה ממוקם גן החיות של ראשון לציון, הידוע כיום בשמו החי-כיף, ברחוב זד"ל, אך כיום, מזה שנים ממוקם הגן בשדרות גולדה מאיר בעיר. לאחרונה, התקבלו פניות רבות מצד תושבי העיר אשר העלו את הצורך בפינת חי, מכל סוג, בעיקר לטובת הציבור הרב המטייל במקום בשבתות.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הורה להקים פינת חי לציפורים להנאת המטיילים בגן. על פרויקט הקמתו של כלוב הציפורים אמונה החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש בראשותו של מנכ"ל החברה, אלי פולק.

 חבר מועצת העיר ומחזיק תיק חינוך ממלכתי דתי, אלי יבלון:"ראשון לציון מקדמת פרויקטים רבים לשימור, שדרוג ושחזור לב העיר הוותיק. אנחנו רוצים להפוך את האזור למוקד עירוני מרכזי שמשלב ישן עם חדש. שחזור החוויה של המפגש עם בעלי החיים באזור זה של העיר, יזכיר לוותיקי העיר ימים עברו בהם היו המדרחוב וגן המושבה המוקד התוסס של העיר ושל האזור כולו. כמו כן, פינת החי החדשה תאפשר לילדי העיר לרכוש, בהישג יד, חוויה ייחודית ונעימה במפגש עם בעלי חיים".

 מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק:"אני בטוח שתושבי העיר ייהנו מפינת הציפורים החדשה שאנו בונים במיוחד עבורם. ישנו ציבור גדול שמטייל בגן, בעיקר בסופי שבוע, באופן קבוע. אני יודע כי ציבור זה חסר את האטרקציה המוכרת לתושבים של אינטראקציה עם בעלי חיים. כעת יוכלו ציבור המטיילים בגן ליהנות מפינת ציפורים נחמדת בכל ימות השבוע".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

21 במאי 2012