פרס לעיר על ההשקעה בספורט

ראש העיר ושרת התרבות

שרת התרבות והספורט לימור לבנת העניקה לראש עיריית ראשון לציון את פרס השרה על השקעתה של העיר בתחום הספורט

שרת התרבות והספורט לימור לבנת: "אני מברכת את ראשון לציון על זכייתה בפרס. אני שמחה שפרס השרה בתחומי התרבות והספורט שיזמתי בשנה שעברה, הופך למפעל חשוב שמתמרץ ומעודד רשויות להשקיע יותר בתחומים שמשפיעים ומשפרים את איכות החיים של התושבים"

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת העניקה בטקס חגיגי ביום חמישי האחרון את פרס השרה לרשויות מקומיות בשווי 1.1 מיליון ₪ ל-21 הרשויות המובילות שהשקיעו השנה בתרבות ובספורט. ראשון לציון הזוכה במקום השני בפרס שרת התרבות והספורט על השקעתה בתחום הספורט בקטגוריית ערים גדולות קיבלה גם פרס כספי בסך 40 אלף שקלים שינותבו לרווחת תושביה.

בנימוקי השופטים נקבע כי ראשון לציון מובילה בתמיכה כספית לתושב ובאחוז תמיכה הגבוה מסך התקציב שלה לטובת פעילות ספורט, שיעור הספורטאים הבוגרים ביישוב  הוא הגבוה מבין הערים הגדולות וכן ביחס לחלוקה למספר התושבים. העיר מקיימת יוזמות רבות, ביניהם, אירוע הסיום של שבוע ספורט ישראל בו השתתפו 25 אלף מתושבי העיר.

השרה לימור לבנת יזמה בשנה שעברה את חלוקת הפרס לרשויות מקומיות על מנת לעודד את הרשויות המקומיות לקדם ולטפח פעילות מגוונת וענפה בתחומי התרבות והספורט לרווחת התושבים. זוהי השנה השנייה שבה מוענק הפרס היוקרתי בשווי כולל של כ – 1.1 מיליון שקלים.

הפרס בתחום הספורט מחולק לערים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בקטגוריות הבאות: עיר גדולה, עיר קטנה, מועצה מקומית, מועצה אזורית.

לערים שזכו במקום הראשון בכל קטגוריה הוענק פרס כספי בסך 75 אלף שקל.

לערים שזכו במקום השני בכל קטגוריה הוענק פרס כספי בסך 40 אלף שקל.

לערים שזכו במקום השלישי הוענק פרס כספי בסך 25 אלף שקל.

בסך הכול  הוענקו פרסים כספיים ל-12 רשויות מקומיות.

העיר ראשון לציון כאמור זכתה במקום השני בתחום הספורט בקטגוריית ערים גדולות.

משרד התרבות והספורט שם דגש על מתן הזדמנות שווה לכלל הרשויות להציע את מועמדותן בשתי הקטגוריות של הפרס, התרבות והספורט. לכן, נקבע בתקנון הפרס כי שתי ועדות הפרס יבחרו בכל קטגוריה את שלושת המקומות הראשונים כשבכל אחד מהמקומות ארבע רשויות זוכות: עיר גדולה; עיר קטנה; מועצה מקומית; מועצה אזורית. כחלק מתנאי הסף של התקנון נדרשו הרשויות לצרף התחייבות אישית חתומה מטעם ראש הרשות שסכומי הפרס ישמשו לשיפור וקידום נושאי הספורט והתרבות בתחומן לרווחת התושבים.

חבר השופטים לפרס בתחום הספורט כלל את: אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות והספורט, רן בר, סמנכ"ל משרד התרבות והספורט, עופר בוסתן, סגן ראש מינהל ספורט, הספורטאית ציפי אובזילר, קפטן נבחרת ישראל לשעבר בוני גינצבורג, אתי אלוני והטניסאי שלמה גליקשטיין.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, אמר: "ראשון לציון חיה ונושמת ספורט. העירייה משקיעה משאבים רבים בהקמת של מתקני ספורט חדשים ובשדרוג הקיימים. הגדלנו את התמיכה בקבוצות התחרותיות ובספורט העממי, ואנו פועלים כל העת לעודד השתתפות של יותר צעירים ומבוגרים בספורט בעיר. אני שמח שההשקעה ניכרת ושזכינו להכרת הממשלה לעשייה הענפה שלנו".

צור הודה לחבר המועצה מחזיק תיק הספורט, ציון כהן, ולחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש בראשות המנכ"ל אלי פולק ומ"מ יו"ר הדירקטוריון איילת אליאב, על הובלת העשייה בתחום הספורט בעיר.    

 קרדיט צילום: מוקי שוורץ

כתבה: אור דורון, דוברת משרד התרבות והספורט

 

 31 בדצמבר 2012