ראשון לציון הזוכה בפרס בתחום התרבות בקטגוריית ערים גדולות

ראש העיר מקבל את פרס התרבות
 

בטקס חגיגי שנערך אמש העניקה שרת התרבות והספורט לימור לבנת לראשון לציון את פרס השרה על הישגיה בתחום התרבות

ראשון לציון הזוכה בפרס בתחום התרבות בקטגוריית ערים גדולות תקבל גם סך של 25 אלף שקל שינותבו לרווחת התושבים.

 שרת התרבות והספורט לימור לבנת: "אני מברכת את הרשויות הזוכות על פעילותן בתחומי התרבות והספורט. זוהי השנה הראשונה שבה מוענק הפרס, אני מאמינה שיהפוך בשנים הבאות למפעל חשוב שיתמרץ ויעודד רשויות להשקיע יותר בתחומים שיש להם השפעה משמעותית על איכות חיי התושבים"

 ראשון לציון זכתה במקום השלישי בפרס שרת התרבות והספורט על הישגיה בתחום התרבות בקטגוריית ערים גדולות. העיר קיבלה במסגרת הזכייה גם פרס כספי בסך 25 אלף שקל שינותבו לרווחת התושבים. השרה לימור לבנת יזמה את "פרס שרת התרבות והספורט לרשויות המקומיות לשנת 2011" על מנת לעודד את הרשויות המקומיות לקדם ולטפח פעילות מגוונת וענפה בתחומי התרבות והספורט לרווחת התושבים.

משרד התרבות והספורט שם דגש על מתן הזדמנות שווה לכלל הרשויות להציע את מועמדותן בכל קטגוריה של הפרס. בהתאם לכך, נקבע בתקנון הפרס כי שתי ועדות הפרס יבחרו בכל קטגוריה 4 פרסים: פרס לערים גדולות; פרס לערים קטנות; פרס למועצות מקומיות; פרס למועצות אזוריות. כחלק מתנאי הסף של התקנון נדרשות הרשויות לצרף התחייבות אישית חתומה מטעם ראש הרשות שסכומי הפרס ישמשו לשיפור וקידום נושאי הספורט והתרבות בתחומן לרווחת התושבים. הרשויות הזוכות גברו על שאר המתמודדות על הפרס עם הישגים מרשימים בקידום נושאי התרבות והספורט בתחומן.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "ראשון לציון מדברת תרבות! אנו גאים להעניק לתושבי ראשון לציון מגוון רחב של אירועי תרבות כל ימות השנה. בשנת 2011 אף הגדלנו את ההשקעה בתרבות משום שאנו חושבים שחיי תרבות עשירים הם חלק מהשירות שלנו לתושבים והם חלק מתפיסה רחבה של חינוך לערכים. אני שמח וגאה שזכינו להכרת משרד התרבות והספורט לעשייה הענפה שלנו". עוד הוסיף צור:" אני רוצה להודות לחבר המועצה מחזיק תיק התרבות, דוד ראובן, ולחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש בראשות המנכ"ל אלי פולק ומ"מ יו"ר הדירקטוריון איילת אליאב, על הובלת העשייה בתחום התרבות בעיר".  

מצ"ב תמונה:  השרה לבנת ומנכ"לית המשרד, הגב' אורלי פרומן מעניקות את הגביע לראשון לציון.

קרדיט צילום: מגד גוזני

לפרטים נוספים:

אור דורון, דוברת משרד התרבות והספורט