העירייה נפרדה מהסמנכ"לית חיה ברנפלד

ראש העיר בטקס הפרידה
 

השבוע, לאחר 28 שנים בשירות העירייה, סיימה סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד את תפקידה ובעירייה ערכו לה אירוע פרידה.

אירוע הפרידה נערך במעמד ראש העירייה, סגניו וממלאי מקומו, וחברי מועצת העיר, קואליציה ואופוזיציה, שהניחו בצד את המחלוקות והגיעו כדי לחלוק כבוד לסמנכ"ל היוצאת. באירוע השתתפו גם בעלה של ברנפלד ושלושת בנותיה ורבים ורבות מהאנשים שעבדו לצידה לאורך השנים.

ברנפלד החלה את עבודתה בעירייה כעובדת סוציאלית, לאחר מכן התקדמה לנהל את אגף גני הילדים, שם הקימה את מערך הצהרונים של העירייה והחברה העירונית, בהמשך ניהלה את אגף הפרט במינהל החינוך, המטפל ברווחתם הנפשית של תלמידי העיר. בתפקיד זה הקימה ברנפלד  את השפ"ם, השירות הפסיכולוגי המשלים של העירייה. בהמשך התקדמה ברנפלד לתפקיד סמנכ"ל העירייה, בו כיהנה כשש שנים, ועסקה בתחומי הרווחה, הנוער, הקליטה והעלייה, ניהול האירועים וישיבות ההנהלה והמועצה. 

שורה ארוכה של מברכים אמרו מילות פרידה, ביניהם מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן שהודה לחיה על תקופתה וגם על שליוותה אותו עם כניסתו לעבודה והייתה ליד ימינו. גונן הוסיף כי נועם הליכותיה של ברנפלד אפיין את כל עשייתה והודה לה על תרומתה הגדולה לעירייה.

ממלא מקום ראש העירייה וסגנו, מוטי עג'מי, אמר כי ברנפלד הייתה "המתכללת" ו"המאגמת" העירונית. ידה בכל ויד כל בה. היא קידמה פרויקטים רבים למען הקהילה בתחומי הרווחה, הנוער, הקליטה והעלייה ובדגש על הקהילה האתיופית בעיר. אין לי ספק, אמר עג'מי, כי יכולותייך יחסרו לעירייה. עוד בירכו חברי המועצה מיכאל רייף ואלי יבלון, וכן, דוד אלימלך, שכיהן שנים ארוכות כממלא מקום ראש העירייה, שאמר כי ברנפלד בחוכמה, בשקט, ברוגע והרבה סבלנות קידמה כל משימה.

גם בעלה של ברנפלד, כתריאל (כתי), נשא דברים ואמר כי מרגש לראות את הפורום שהגיע להיפרד מחיה.

גם קודמים בעירייה ביצעו הופעת אורח באירוע, ביניהם ראש העירייה לשעבר, מאיר ניצן ומנכ"ל העירייה דורון מילברג בירכו בסרטון שהכינו בחברה העירונית ובלשכת הסמנכ"ל לרגל עזיבתה של חיה.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי מסלול הקידום המטאורי שעברה ברנפלד בעירייה מעיד כאלף עדים על ההערכה שרכשו לה כאן לאורך השנים וגם היום. צור: "הייתה לך הזכות לעסוק בנושאים מהותיים לחיי תושבים בעיר. אין לי ספק שהשפעת בדרכך על חייהם של רבים בעיר הזו ועל כך תודה". צור הודה לברנפלד על עשייתה רבת השנים למען העיר ותושביה ואיחל לה הצלחה בכל מה שתבחר.

חיה ברנפלד סיכמה את שנותיה בעירייה ואמרה: "אני עומדת כאן מרצון חופשי, ומרגישה שזה הזמן שלי להמשיך הלאה לדרך חדשה. אני רואה את הקהל הרב ואני ממש מודה לכל מי שהגיע ולכל מי שהכין את הפרידה הנהדרת הזו. ברנפלד הודתה לראש העירייה ולמנכ"ל העירייה, לצוות לשכת הסמנכ"ל ולכל השותפים לעשייה. לבני ביתה אמרה ברנפלד, "העירייה הייתה חלק מחיינו. עבדתי כאן שעות רבות, אבל אתם הייתם המטען. אני יוצאת לראשונה בחיי לחופש שאיני יודעת מה הוא טומן. יש בי הכוח להתחיל מחדש ואני מצפה להמשך".

כתבה: טליה סומך-פינגולד, דוברת העירייה

5 בפברואר 2013