הועד המחוזית אישרה פרויקט עזריאלי

  הועדה המחוזית אישרה את תכנית קבוצת עזריאלי לבניית מגדל משרדים וקניון במתחם תחנת רכבת ראשונים

הועדה המחוזית אישרה לאחרונה את תכנית קבוצת עזריאלי להקמת קניון ובניין משרדים במתחם תחנת רכבת ראשונים בראשון לציון.

קניון ראשונים מתוכנן להיבנות במזרח ראשון לציון בסמוך למחלף ראשונים (הנקרא גם מחלף הורדים). האזור הינו נקודת מפגשם של כביש 412 וכביש 431 (כביש ראשון לציון-מודיעין).

מרכז עזריאלי "ראשונים" בראשון לציון כולל מרכז תחבורה בינעירונית, קניון מסחרי ומגדל משרדים בן 25 קומות מעל חניון תת-קרקעי. הפרויקט מורכב מקניון, בשטח של כ 12,500 - מ"ר שטח עיקרי,  כשמעליו מתנשא מגדל משרדים בשטח עיקרי של כ -  24,285 מ"ר ובגובה של כ 25- קומות.  כל אלו מעל 4 מרתפי חניה המיועדים לשרת את נוסעי הרכבת ואת הבאים לקניון ולמגדל המשרדים.

בקבוצת עזריאלי הדגישו כי השילוב החופף והצמוד בין תחנת רכבת המהווה נתיב תחבורה ציבורי ראשי לכל גוש דן לבין פעילויות בילוי, הסעדה, קניות ותעסוקה מהווה עקרון בסיסי וחשוב בפיתוח והצלחת הפרויקט. זאת בדומה לשילוב הקיים במגדלי "עזריאלי" בתל-אביב, ופרויקטים רבים אחרים מסוג זה בעולם.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, בירך על החלטת הועדה המחוזית ואמר כי זו אבן דרך חשובה נוספת בהפיכת ראשון לציון למרכז עסקי. "העיר ראשון לציון נהנית מנגישות מצוינת: העיר מרושתת בשתי תחנת רכבת, כבישי רוחב ואורך כגון 431,20, 4 ו-1, ובעתיד גם ברכבת הקלה – זה הופך את העיר לאחת הערים הנגישות ביותר באזור המרכז. אין שום סיבה ש-60% מכוח העבודה בראשון לציון ימשיך לצאת כל יום לעבודה ולהיות חלק מהפקק של גוש דן, כאשר מקומות העבודה האיכותיים יכולים להגיע אליהם". צור הוסיף, כי "אנו בעירייה מנהיגים מדיניות של שטיח אדום ומסלול ירוק לעסקים שמבקשים להגיע ולהתמסד כאן, ואני שמח שאנו כבר רואים חברות שמבינות את היתרונות שיש לראשון לציון להציע".

בקבוצת עזריאלי מסרו לעירייה כי חנייה זמנית לבאי תחנת הרכבת תוקם ביולי 2012, השלמת חניוני הפרויקט תבוצע ביולי 2014 והשלמת הפרויקט כולו צפויה בשנת 2015.

כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון

13 ביוני 2021