הרחבת פרויקט זוזו בראשון לציון

 

6 בתי ספר יסודיים בראשון לציון מצטרפים לתוכנית "זוזו" למלחמה בהשמנה וחוסר פעילות גופנית

לאחר שנתיים של הצלחה, יתרחב פרויקט "זוזו" למלחמה בהשמנה וחוסר פעילות גופנית בקרב ילדים, שהתחיל כפרויקט ניסיוני בשנת תשע"א ב-250 בתי ספר, לכ-460 בתי ספר ברחבי הארץ. בעיר ראשון לציון יתרחב הפרויקט בצורה משמעותית. כיום מתקיים הפרויקט בבתי הספר ויתקין, אופקים, ידלין, שקמה, שלמון, אביבים ובארי והחל משנת הלימודים הנוכחית הצטרפו בתי הספר: ניצנים, הראל, זבולון המר, יפה נוף, מישור הנוף ונווה חוף.

 הפרויקט שפועל ביוזמת משרד החינוך, משרד התרבות והספורט, התאחדות הספורט לבתי הספר ומינהל החינוך בעיריית ראשון לציון, בו משתתף אגף חינוך יסודי בנתח משמעותי מהעלויות הכרוכות בהפעלת התוכנית בבתי הספר, הוביל בשנת הלימודים האחרונה לעליה של עשרות אחוזים בהרשמה לחוגי ספורט.

 הפרויקט נוצר כתוכנית חירום להעלאת הפעילות הגופנית בקרב ילדי ישראל ובמסגרתו, הוקמו חממות ספורט בבתי הספר, נערכים ימי חוויה בהם לומדים הילדים את משחקי הרחוב של פעם, נערכים ימי ספורט לאיתור ספורטאים מצטיינים, נערכות פעולות הסברה מקיפות ונוספה שעת פעילות גופנית ייחודית למערכת השעות בה הילדים נחשפים כל פעם לענף ספורט שונה.

החידוש של השנה הוא מינוי שגרירי זוזו בבתי הספר – נציגים כיתתיים שיהיו אחראים על הפקת פעילויות ספורטיביות בשעות אחר הצהריים ויבצעו מעקב אחרי ההשתתפות של חבריהם בפעילויות השונות.

 ראוי לציין, כי בסקר שנערך לפני כשלושה חודשים בקרב 70 הרשויות בהן פעל הפרויקט בשנת הלימודים תשע"ב נמצא כי בלמעלה מארבעים רשויות חלה צמיחה של עשרות אחוזים בהרשמה לחוגי ספורט המתקיימים בשעות אחר הצהריים.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"עיריית ראשון לציון רואה הכרח בחינוך ילדי העיר לאורח חיים בריא ובמסגרת הזאת אנחנו פועלים. אני מברך על התרחבותה של תוכנית "זוזו" בראשון לציון שמקדמת בדיוק את המטרות הללו של בריאות, אורח חיים פעיל, מאוזן ואיכותי לילדינו. אנחנו מצידינו תומכים בתוכנית ונמשיך לתמוך למען המטרה החשובה".

 משה קונינסקי, מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר: "אנחנו גאים  להרחיב את הפרויקט ולהפעיל אותו זו השנה השלישית. לשמחתנו הרבה, הביקוש השנה להרשמה לתוכנית מטעם רשויות מקומיות עלה בהרבה על ההיצע מה שמעיד על הצלחתה. אנו מקווים להרחיב את התוכנית עוד יותר בשנת הלימודים תשע"ד".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

10 בספטמבר 2012