פרויקט מימון הלוואות לסטודנטים צובר תאוצה

רק בראשון לציון! מעל 400 סטודנטים כבר החליטו לממש את ההלוואות אותן מממנת עיריית ראשון לציון לסטודנטים תושבי העיר;  הלוואות של עד 30,000 ₪ ללא ריבית וללא הצמדה-ההחזר רק בסוף התואר בתקופה של עד 6 שנים; צור לציבור הסטודנטים:"אנו חולקים עמכם את הנטל ונמשיך לפעול על מנת לסייע"

בשנה שעברה, אישרה מועצת העיר את תכניתם של ראש העיר, דב צור, ומחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן, להקים קרן מימון הלוואות לסטודנטים בני העיר בשיתוף קרן ראשון לציון. הקרן מאפשרת לסטודנטים תושבי העיר לקבל הלוואה בנקאית בסך 10,000 ₪ בכל שנת לימודים לתואר ראשון, עד 3 שנות לימוד, כלומר הלוואה בהיקף של 30 אלף ₪.  מאז ועד היום, הפרויקט צובר תאוצה ומעל 400 סטודנטים כבר החליטו לממש את זכותם ולקחת את ההלוואה אותה מעניקה העירייה.

ההלוואה ניתנת לסטודנטים על ידי עיריית ראשון לציון ב-0% ריבית וההחזר ההלוואה יכול להתבצע בתקופה של עד 6 שנים מסיום התואר. הסטודנט מצידו משלם את הקרן רק לאחר שיסיים את לימודי התואר.

ללשכתו של חבר המועצה דורון אוזן, הגיע לפני מספר ימים מכתב תודה מרגש, מסטודנט תושב העיר ראשון לציון, שלום אביעד-עמוס: ברצוני לברך אתכם על המאמץ, העשייה והתרומה החשובה לציבור הצעיר בעיר ולסטודנטים, על כן יישר כח! אני סטודנט בן 25.5 נשוי באושר, אב לשני קטנטנים ותושב העיר עוד מימיי ילדותי.  בבעלותי דירת 2.5 חדרים אשר רכשתי אותה בעמל רב מאד.  בתקופה זו יוקר המחייה גבוה מאד ואנו כהורים נלחמים על כל שקל כדי לפרנס את הבית. כל ההוצאות הללו לא כוללות את עלויות הלימודים למכללה שעלותם 30,000 ₪ לשנה. הלוואה שקיבלתי מטעם העירייה  עזרה לי ולאשתי מאד, ועל כן תודה אישית לך ולראש העירייה מר דב צור".

ראש העיר, דב צור:"בימים אלו אנו מרגישים היטב את מצוקתם של הצעירים לפרנס עצמם בכבוד. מחירי הדיור עולים, מחירי הדלק עולים, מחירי מצרכי המזון עולים והנטל מורגש היטב-הביקוש הגדל והולך למימוש ההלוואות אותן מעמידה העירייה לרשות הסטודנטים, מוכיח זאת יותר מכל. אני מאמין שיכולת כלכלית לא צריכה להוות מכשול לרכישת השכלה גבוהה. כעיר שהציבה את החינוך כערך עליון, עיריית ראשון לציון פועלת על מנת להעניק לכל הסטודנטים בני העיר הזדמנות לרכוש השכלה ולהצליח. אני בטוח שהלוואות ללא ריבית בהחזר בתום תקופת הלימודים, יסייעו לציבור הסטודנטים. סטודנטים יקרים בני העיר- אנו חולקים עמכם את הנטל ונמשיך ליזום על מנת ללוות אתכם ולסייע לכם בתקופת הלימודים וגם אחריה".

דורון אוזן חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים:"כממונה על הנוער והצעירים בעיר יזמתי את מימון הלימודים על מנת שיהיו יותר סטודנטים ויותר השכלה בראשון לציון. מדובר בצעד בעל חשיבות ראשונה במעלה שיאפשר לסטודנטים בעלי פוטנציאל ולעיתים מעוטי אמצעים, ללמוד ב"ראש שקט" ולרכוש השכלה אקדמאית. אנו מחויבים לדאוג לכך שכמה שיותר צעירים בראשל"צ ייכנסו למעגל הלימודים האקדמיים ולכן יזמנו את התוכנית עבורם, הסטודנטים הזכאים יקבלו את הלוואה באופן מיידי ללא ריבית, ללא הצמדה וללא ערבויות".

לפרטים יש לפנות לקרן ראשון לציון בטלפון: 03-5354312 / 03-9547766 או לאתר האינטרנטkerenrishon@gmail.com   .

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

30 ינואר 2012