פרויקט שיפוץ חזיתות הבתים מגביר תאוצה

 

שנה לאחר שהעמידה עיריית ראשון לציון  לרשות התושבים הלוואה בתנאי החזר נוחים לשיפוץ חזיתות הבתים: 175 בעלי דירות משכו הלוואות על סך 4,300,000 ₪,  222 בניינים הגישו בקשה לבדיקה לשיפוץ חזיתות, 9 בניינים שופצו, ו-4 נמצאים בתהליך שיפוץ מתקדם

 כחלק ממהלכים רחבי היקף לשיפור פני העיר, יזם ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, לפני כשנה מהלך לפיו לרשות תושבי העיר תעמוד הלוואה להחזר בתנאים נוחים למטרת שיפוץ חזיתות הבתים.

עיריית ראשון לציון יצרה, בשיתוף עם בנק הפועלים, מערכת תומכת של העמדת הלוואות לטובת התושבים בראשון-לציון, בהיקף של 200 מיליון שקלים ובתנאים חסרי תקדים, שתאפשר מתן הלוואה לכל בעל נכס שיבקש לבצע שיפוץ חזית, בסכומים של עד 25,000 ₪ ליחידת דיור, ללא ריבית וללא הצמדה.

מטרת התוכנית היא לאפשר לתושבים לפרוס את ההחזר אף לתקופות ארוכות יותר של עד 15 שנה, פעולה אשר תוזיל את ההחזר החודשי לכ-150 ₪ בלבד, סכום שיוכל להתאים גם לקבוצות האוכלוסייה החלשות יותר. את עלות הריבית וההצמדה על ההלוואה נושאת עיריית ראשון לציון.

שנה מאז יצאה התוכנית לפועל והביקוש גבוה. 222 בניינים ברחבי העיר פנו בבקשה לשיפוץ חזיתות כאשר חלקם ביקשו גם לחזק את הבניין נגד רעידות אדמה. 64 בניינים נמצאים היום בשלב קבלת הצעות מחיר ומועמדים לשיפוץ, 12 בניינים קיבלו את כל האישורים וההלוואות וממתינים לתחילתו של השיפוץ. כמו כן, 4 בניינים נמצאים כבר בתהליך שיפוץ מתקדם. 9 בניינים כבר שופצו בהצלחה.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "אחת מהמטרות החשובות ביותר שעומדת לנגד עיני היא שיפור פני העיר בכלל ושיפור פני העיר הותיקה בפרט, ורואים את זה במדיניות שאנו מתווים. במסגרת זו, חשוב היה לי לסייע ולהעמיד לרשות תושבי העיר הלוואה בתנאים נוחים לשיפוץ חזיתות הבתים. אני שמח לראות שהתהליך צובר תאוצה וזוכה לביקוש. תהליך השיפוץ אורך בסך הכל בין 3-6 חודשים בסופו יוכלו הדיירים ליהנות מסביבת מגורים נעימה ונאה יותר שתשפר את איכות חייהם ותעלה את ערך הדירות-מהלך שישתלם לבעלי הדירות וישפר את חזות העיר כולה".

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת העירייה

15 באוגוסט 2011