פתיחת קו הרכבת "משה דיין" הגדילה את תנועת הנוסעים מהעיר ואליה

קו הרכבת
  על פי נתוני רכבת ישראל פתיחת קו הרכבת "משה דיין" בעיר הגדילה באופן משמעותי את תנועת הנוסעים ברכבות מהעיר ואליה

בשנת 2011 היו 906,043 נוסעים ברכבות מראשון לציון ואליה –גידול של 6% לעומת שנת 2010; כמו כן, מספר הנוסעים בקו "משה דיין" גדול פי 1.4 ממספר הנוסעים בקו "ראשונים"

בסוף חודש ספטמבר 2011 נפתח בראשון לציון קו רכבת נוסף-קו "משה דיין" שתחנת המוצא שלו ממוקמת במערב העיר. על השלכות פתיחת קו "משה דיין" על כלל תנועת הנוסעים בעיר ומהעיר, ניתן ללמוד מן הנתונים שהועברו על ידי רכבת ישראל.

 על פי הנתונים, בשנת 2011 היו 906,043 נוסעים ברכבות מראשון לציון ואליה. מדובר בגידול של 6% לעומת שנת 2010. כמו כן, מן הנתונים עולה כי פתיחת קו "משה דיין" הגדילה באופן משמעותי את תנועת הנוסעים ברכבות ממנה ואליה. בממוצע 114,500 לחודש לתקופה זו לעומת 73,300 לתקופה המקבילה בשנת 2009. מספר הנוסעים בקו "משה דיין" גדול פי 1.4 ממספר הנוסעים בקו הרכבת "ראשונים". ממוצע של 66,137 לחודש לעומת 48,278 בהתאמה.

 למי שעדיין לא יודע, קו "הראשונים" הנמצא במזרח העיר נוסע לתחנת ההגנה בתל אביב דרך באר יעקב, לוד וכפר חב"ד. הרכבות נוסעות בתדירות של שעה וזמן ההגעה המרבי לכל מסלול עומד על 30 דקות. מסלול קו "משה דיין" מגיע להוד השרון דרך בת ים, חולון, תל אביב, רמת אביב, בני ברק, פתח תקווה, ראש העין, כפר סבא והוד השרון.

על מנת להנגיש את תחנת הרכבת "משה דיין" עד כמה שאפשר עבור תושבי העיר, נפתחו לרשות התושבים קווי אוטובוס חדשים והותאמו קווי האוטובוס הקיימים, כך שיהיו מתוזמנים ללוח הזמנים של הרכבת, נבנה שביל אופניים מיוחד שמתחיל בתחנה המרכזית, דרך  שדרות ההסתדרות ועד לתחנת הרכבת ברחוב משה דיין ולרשותו של מי שמחליט להגיע ברכב עומד חניון שמכיל 450 מקומות חנייה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "אני שמח לשמוע שמספר גדול יותר של תושבים נוסע כעת ברכבת. אחוז גבוה מתושבי העיר יוצא מידי יום לעבוד בתל אביב. במטרה לשפר את איכות חייו של ציבור זה עשינו כל שביכולתנו על מנת להנגיש את קו הרכבת לתושבי העיר ולהקל עליהם את הנסיעה לעבודה מידי יום. קו הרכבת "משה דיין" הפך את ראשון לציון לאחת הערים הנגישות ביותר במרכז הארץ ויהווה הקלה משמעותית לתושבי העיר, שיוכלו להגיע לתל אביב בזמן קצר, במקום לשהות זמן רב בפקקים מדי בוקר".  

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

2 ביולי 2012