לראשונים הייתה אורה ושמחה...

  עשרות אלפי הורים וילדים חגגו פורים בראשון לציון

משנכנס אדר מרבין בשמחה: ובראשון לציון לקחו את הציווי רחוק מאוד. פסטיבל פורים ענק וססגוני נערך בשני מוקדים בעיר, גן המושבה המסורתי, והשנה, לראשונה, פארק נאות שקמה, שמשך אליו חמישה עשר אלף איש במהלך היום. רבבות מתושבי העיר והאזור ניצלו את מזג האוויר הנעים והקיצי, ויצאו לחגוג את פורים במוקדי החגיגות. הורים רבים הגיעו בבוקר יום ראשון עם ילדיהם המחופשים, לחגיגה גדולה של מוזיקה, ריקודים וצבע. בין הבמות, הדוכנים והמתקנים המתנפחים ניתן היה לראות פעלולנים ואקרובטים על קביים שהכניסו צבע וחיים למדרחוב עמוס התחפושות.

השנה לראשונה, הרחיבו בחברה העירונית את החגיגות למערב העיר (פארק שקמה) שם  נהנו תושבי העיר מחגיגה אמיתית, מופע של יובל המבולבל, דוד חיים, מתקנים מתנפחים ובובות ענק.

במרכז העיר, בין האירועים המרכזיים לילדים בגן המושבה וכיכר העירייה ניתן היה לראות את כוכבי הילדים כגון  סבא טוביה, משה דץ והכבשה שושנה, עודד פז (פיג'מות), "הופ ילדות ישראלית" תחרות תחפושות, מתחם מקפצים, מתנפחי ענק, ליצנים ותיאטרון רחוב, סדנאות יצירה ועוד. את המופעים חיממו רקדני החוגים של החברה העירונית.

שרון חזיז הגיע עם צוות צילום מ"ערוץ המוזיקה" (24) והשתלבה באווירת החג כאשר ליקטה דמויות מעניינות והעבירה בשידור חי ראיונות עם מחופשים מקומיים כולל ראיון עם ראש העיר מר דב צור, שמשך את תשומת ליבם של חוגגי מתחם המתנפחים שהתקבצו סביבו בתחפושות ססגוניות.
גם הנוער חגג בכל רחבי העיר.
מרכזי הנוער חגגו את החג במגוון מופעים מיוחדים ואירועים חגיגיים וכן, אגף הנוער, הפיק עדלאידע בשכונת רמת אליהו, אשר הקיפה את רחובות השכונה, לוותה בבובות ענק, וצעדה אל עבר גן מנשה, שם נהנו המשתתפים מהפנינג ססגוני ומיוחד לכבוד החג.

ראש העירייה, דב צור: "השנה דאגנו להביא לעיר את מיטב האמנים והרחבנו את החגיגות גם למערב העיר,  על מנת שילדי העיר ומשפחותיהם יוכלו ליהנות מאווירת החג וממגוון אירועים לכל המשפחה. ההשתתפות הרבה של תושבי העיר והאזור הייתה מדהימה ואנו שמחים שיכולנו להפוך את חג הפורים לחג שמח לכל הילדות והילדים שלקחו בזה חלק".

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק, אמר "העיר ראשון לציון צהלה ושמחה, ולא הייתה דרך יותר טובה לחגוג את פורים מאשר עם מיטב כוכבי הילדים ועשרות אלפי החוגגים אשר גדשו את הפארקים בעיר, במזג אוויר אשר האיר לנו פנים, ונהנו ממגוון פעילויות ססגוניות. על כך תודה לעובדי החברה העירונית ולכוחות הביטחון אשר אפשרו לנו לחגוג ולשמוח בבטחה".

כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון