בשבוע הבא תפתח תחנת הרכבת החדשה במערב ראשון לציון

  נגישה מתמיד, בשבוע הבא תפתח תחנת הרכבת החדשה במערב ראשון לציון, 3 קווי אוטובוס חדשים יובילו אליה

 כיצד תבחרו להגיע אל התחנה החדשה במשה דיין?  באופניים? ברכב? בתחבורה ציבורית? כל הדרכים פתוחות לפניכם

בשבוע הבא, 25.9.11, יפתח בראשון לציון קו הרכבת החדש לתל אביב מתחנת הרכבת משה דיין במערב העיר. את הנסיעה לתל אביב יוכלו תושבי העיר לעשות ב-18 דקות בלבד, בקו רכבת  ישיר לתחנת  הגנה בתל אביב ומשם לאן שיחפצו.

 מלבד הנסיעה ברכבת, גם ההגעה לתחנת הרכבת החדשה קלה ונוחה מתמיד בכל דרך בה תבחרו להגיע.

 לרשות התושבים שיחליטו להגיע לתחנה באמצעות תחבורה ציבורית יפתחו קווי אוטובוס חדשים ויותאמו קווי האוטובוס הקיימים, כך שיהיו מתוזמנים ללוח הזמנים של הרכבת.

כל אלו במסגרת פרויקט "שילובים" אשר הינו פרויקט ארצי, ביוזמת משרד התחבורה, ובשיתוף רכבת ישראל, לשיפור האינטגרציה הקיימת בין שירותי התחבורה הציבורית לשירותי רכבת ישראל. לנוחיותכם, קווי אוטובוס חדשים של "אגד": 6 ו- 7 וכן הקווים הקיימים: 84,  של "אגד" וקו 10 של "דן".

קווי האוטובוס שיגיעו לתחנת הרכבת החדשה  יתוזמנו לזמני הרכבת, כך שכל קו יגיע לתחנה 10 דקות לפני הרכבת הבאה שיוצאת. תדירות קווי האוטובוס יותאמו לתדירות קווי הרכבת. לפרטים נוספים על הקווים ולוחות הזמנים שלהם ניתן להיכנס לאתר העירייה www.rishonlezion.muni.il או לחייג למוקד הטלפוני 8787*.

 לאלו שיבחרו בדרך האקולוגית, הידידותית לסביבה והבריאותית-נסיעה באופניים: במיוחד עבורכם בנתה עיריית ראשון לציון באמצעות החברה הכלכלית שביל אופניים מיוחד שמתחיל בתחנה המרכזית, דרך  שדרות ההסתדרות ועד לתחנת הרכבת ברחוב משה דיין. את האופניים יוכלו התושבים לנעול בתחנה עד חזרתם לעיר.

 לפחות ספורטיביים מבינינו שיחליטו להגיע עם רכב לתחנת הרכבת, בימים אלו הסתיימה בנייתו של חניון חדש, סמוך לתחנת הרכבת בראשון לציון, גם הוא באחריות החברה הכלכלית ראשון לציון אשר בנתה את החניון בעלות הקמה של 4 מיליון שקלים. החניון החדש מכיל 450 מקומות חנייה והכניסה אליו חופשית, ללא הגבלת זמן וללא תשלום. כך יוכלו תושבי העיר, משתמשי הרכבת, להחנות את הרכב מבלי לשלם, מבלי לדאוג ומבלי להזיע, ועם שובם לתחנה לעלות על רכבם מבלי שבזבזו שקל נוסף מלבד ההוצאה על כרטיס הנסיעה.

 נראה כי כל דרכי ההגעה לרכבת פתוחות בפני התושבים שצריכים רק לבחור אילו מהדרכים מתאימה להם.

 ראש העירייה, דב צור: "תחנת הרכבת החדשה בשדרות משה דיין-נגישה מתמיד! אחוז גבוה מתושבי העיר יוצא מידי יום לעבוד בתל אביב. במטרה לשפר את איכות חייו של ציבור זה עשינו כל שביכולתנו על מנת להנגיש את קו הרכבת לתושבי העיר ולהקל עליהם את הנסיעה לעבודה מידי יום. קו הרכבת שיחל לפעול בקרוב יהפוך את ראשון לציון לאחת הערים הנגישות ביותר במרכז הארץ ויהווה הקלה משמעותית לתושבי העיר, שיוכלו ב-18 דקות להגיע לתל אביב, במקום שהייה של זמן רב בפקקים".  

 יו"ר החברה הכלכלית, יוסי שניר, שהיה מנכ"ל הרכבת שהגה את הקמת הקו לראשון לציון:"נערכנו מבעוד מועד בכדי לסיים בזמן את עבודות  שביל האופניים וחניון תחנת הרכבת בכדי לאפשר לתושבי העיר מגוון רחב של דרכי הגעה לתחנת הרכבת החדשה. אני שמח שפרויקט שהתחלתי כשכיהנתי כמנכ"ל רכבת ישראל בשנת 2003 הגיע לסיומו- אני רואה בכך סגירת מעגל".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 בספטמבר 2011