עיריית ראשון לציון ממשיכה לשדרג את רמת אליהו

 

יוזמה חדשה: פרויקט בשיתוף חניכי הצופים לשיפור וטיפוח חזות השכונה

עיריית ראשון לציון, אשר שמה לה למטרה לטפח ולשדרג את שכונת רמת אליהו, יזמה באמצעות המחלקה לשילוב חברתי פרויקט בו נטלו חלק חניכי תנועת "הצופים" ותושבי השכונה יוצאי אתיופיה. בפרויקט לקחו חלק כ- 100 חניכים מתנועת הצופים וילדי השכונה, שעסקו בשיפור וטיפוח החזות של מתחם הגרעין הקהילתי בשכונה ובטיפוחו של בית הכנסת של הקהילה האתיופית ברחוב תורה ועבודה. החניכים התרכזו בניקוי שטחים אשר היו מלאים בפסולת, בשתילת עצים וצמחים במתחמי הפעילות ובצביעה חיצונית של המקלטים בהם מתקיימת פעילות הגרעין.

 ראש העירייה, דב צור: "אני רואה את ההשקעה בשכונת רמת אליהו כיעד מרכזי בעשייה העירונית. שדרוג השכונה בכלל ומתחם הגרעין הקהילתי ובית הכנסת בפרט מהווים רק חלק קטן מההשקעה בשכונה, אבל החשיבות שלו רבה מאוד. שילובם של חניכי התנועה בפעילות התנדבותית מבורכת שכזו עולה בקנה אחד עם מדיניות העירייה, הרואה חשיבות בעידוד ובטיפוח ערכי ההתנדבות בקרב התושבים ובקרב בני הנוער. אנו נמשיך לפעול במשנה מרץ לקידום היעדים שהצבנו לעצמנו בשיפור ובשיפוץ השכונה".

 נעמי אחימור, ראש המינהל לשילוב חברתי: "היוזמה נולדה מתוך מחשבה לעודד פעילות של תושבים לשיפור איכות החיים בשכונה, לעודד מעורבות של התושבים בכך ולשמר הישגי יום זה לטווח הרחוק. אנו מאמינים שההצלחה של עשייה והמשכיותה תובטח כאשר התושבים עצמם שותפים לה. ביכולתם לתחזק ולשמר את ההצלחה לטווח הארוך ועל כן אנו רואים את החשיבות שבשיתופם בכל הנעשה בסביבתם הקרובה, במרחב הפרטי שלהם. זו הדרך לטעת בהם ערכי מחויבות ואחריות אישית".

 כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון