ממשיכים בשיפור פני העיר

  "מתיחת פנים" לשכונת רמב"ם

 כחלק ממדיניות ראש העירייה, דב צור, לשפר את פני העיר הותיקה ולשפץ מבנים שמצבם ירוד, יצא השבוע לדרך מבצע "מתיחת פנים" למתחם שכונת רמב"ם ברחובות אלקלעי והרב ברוק בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון. במסגרת המבצע ישופצו המבנים ברחוב אלקלעי מספרים 28 ו – 30 וברחוב הרב ברוק מספרים 8 ו – 10.

בשבוע שעבר, הזמין ראש העירייה ללשכתו את תושבי הבניינים ברחובות אלקלעי וברוק על מנת לסקור בפניהם את פרטי התוכנית ולהציג בפניהם הדמיות של המבנים לפני ואחרי השיפוץ. במפגש נכחו גם מ"מ ראש העירייה מוטי עג'מי, מנהל מחוז מרכז בתרבות הדיור דורון ישראלי ומנהל אגף תרבות הדיור צביקה ברקוביץ. 

במפגש עם התושבים הציג ראש העיר נתונים כלליים לגבי הפרויקט וציין כי הפרויקט יכלול שיפוץ חזיתות הבתים, חידוש השטחים הציבוריים, החלפת הצנרת, שיפוץ הגגות, החלפת מסתורי כביסה ועוד. עלות הפרויקט נחלקת בין שלושה גופים ובהם העירייה, משרד הבינוי והשיכון ובעלי הנכסים עצמם בגובה של 25% מעלות הפרוייקט.

עוד ציין ראש העיר, כי באפשרות בעלי הדירות לקבל הלוואה מהבנק ללא ריבית. הריבית תמומן על ידי העירייה. לאחר תהליך מכרז ייבחר הקבלן המבצע והשיפוץ צפוי להתחיל בתוך שלושה חודשים ורק לאחר שכל בעלי הדירות יעבירו את התשלום הנדרש. משך השיפוץ הוא בין חצי שנה לשמונה חודשים.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "פרויקט שיפוץ המבנים ברחובות אלקלעי והרב ברוק מצטרף למגוון פרויקטים ברחבי העיר שכל מטרתם הוא שיפור פני העיר הותיקה. אבל השיפוץ בבית המשותף לא רק ישפר את פני השכונה, אלא גם יביא להשבחת ועליית שוויי הנכס. שיפוץ מבנים הוא אחד הכלים שלנו להעלאת איכות החיים של התושבים בעיר ואנו נמשיך להשקיע ולטפח מבנים ואזורים ציבוריים לרווחת התושבים".

 כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון