עובדי תאגיד המים "מניב" נחלצו לעזרת תושבי רמלה

 

חילקו מים לתושבי העיר רמלה שנותרו שעות רבות ללא מים בבתיהם עקב פיצוץ בקו ראשי

בשבוע שעבר התעוררו תושבי העיר רמלה לעוד בוקר שיגרתי כמדי יום. כך לפחות הם חשבו, עד שפתחו את ברז המים וגילו כי הברזים יבשים והמים אינם. פיצוץ בקו ראשי באותו הבוקר גרם לתקלה בחלקים נרחבים של העיר והשאיר תושבים רבים ללא מים בבתיהם שעות רבות.

לאחר זמן קצר, בו התבררה מהות התקלה וחומרתה, פנה מר אריאל חג'בי, מנהל מרחב מרכז ביחידה לביטחון מים ברמלה, למנהל התפעול של תאגיד המים "מניב" בראשון לציון, איציק מזרחי, וביקש את עזרת התאגיד בחלוקת המים ובסיוע לתושבים. פנייתו של מר חג'בי לחברת "מניב" נבעה מן העובדה כי רק ברשותה קיימת משאית לחלוקת מים, אשר ביכולתה להכיל 8 קוב מים (8,000 ליטר ) בעוד שברמלה יש משאית המכילה 1 קוב מים בלבד.

בחברת מניב לא חשבו פעמיים ובתוך פחות משעה הציב איציק מזרחי, בעזרת עובדים נוספים, את משאית החלוקה באחת השכונות בעיר רמלה והחל לספק לכל תושבי האזור שנפגעו מהתקלה מים לבתיהם. במשך 40 פעמים נסע הצוות למלא את המשאית ב – 8 קוב נוספים, ובמשך למעלה מארבע שעות סייעו לתושבי העיר עד אשר התקלה נפתרה ואספקת המים חודשה.

איציק מזרחי, מנהל התפעול בתאגיד המים והביוב מניב ראשון לציון: "מייד עם קבלת הפנייה לא היססנו לרגע ועלינו על משאית המים לכיוון רמלה. בתוך פחות משעה הגענו לעיר והתחלנו בחלוקת המים. ראינו זאת כמשימה אישית שלנו והיה לנו ברור שזו חובתנו לעזור לתושבים ולסייע ככל שביכולתנו. על כך נאמר כל ישראל ערבים זה לזה ואנחנו נמשיך לקיים זאת לכל מי שיבקש את עזרתנו".

כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון