בית חדש לרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול

 

בשבוע שעבר נחנך המשכן החדש של משרדי הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול ברחוב הרצל 82 בעיר. הטקס נערך במעמד שר הפנים מר יצחק אהרונוביץ, חברת הכנסת פאינה קירשנבאום, ראש העירייה דב צור, יו"ר הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול צבי הנדל, מנכ"ל הרשות יאיר גלר, מ"מ ראש העירייה מר ודים קירפצ'וב, סגן ראש העירייה מר אריה כהן, חברי המועצה דורון אוזן ומיכאל רייף, מפקד מרחב שפלה במשטרה, תנ"צ שמעון בן הרוש, מפקד תחנת ראשון לציון מר איציק מנשה ועוד. 

הטקס נערך במרכז התמיכה למכורים נקיים, מקום ייחודי בארץ המשמש את המכורים הנקיים ללמידה ומעניק הדרכה ותמיכה מידי אנשי מקצוע. המבנה זכה לשיפוץ מקיף בהשקעה עירונית  של כרבע מיליון שקלים. המרכז מנוהל על ידי יחזקאל בן זימרה, מהווה בית  עבור הפוקדים אותו ומטפח אצלם את תחושת השייכות. במרכז התמיכה מתקיימות קבוצות N.A.  ,בהם משתתפים עשרות מכורים נקיים מידי ערב.

השר לביטחון פנים מר יצחק אהרונוביץ, שיבח את העשייה של הרשות בכל התחומים. השר הזכיר את השתתפותו בסיורי לילה עם צוות הרשות בסיירות ההורים בשכונות העיר בראשון לציון וציין כי בתחום המשרד לביטחון פנים העיר ראשון לציון מובילה ומהווה דוגמה לעיר אשר יוזמת, נוטלת אחריות ופועלת ליצירת מציאות טובה יותר.

ראש העירייה, דב צור ברך אף הוא  על הפעילות הענפה בהובלתו של מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול מר דוד בן שושן וציין כי תפקידה של הרשות הוא נדבך אחד בפעילות ענפה של העיר לצמצום האלימות. צור הזכיר לנוכחים כי החל את דרכו כסגן ראש העיר ומחזיק תיק הרשות למלחמה בסמים ואף פתח ברמת אליהו את מרכז-  NAבעיר, אשר קיים עד היום. מר יאיר גלר מנכ"ל הרשות הלאומית ציין את ראשון לציון כמובילה בתחומה ברמה הארצית ואחל הצלחה רבה בהתמודדות עם נגע הסמים והאלכוהול.

 השר אהרונוביץ סייר במרכז ושוחח עם מכורים נקיים, שנכחו במקום, הם הביעו את הערכתם להנהלת העירייה ולכל העושים במלאכה, על התמיכה שמקבלים במקום. 

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

16 ביולי 2012