ממשיכים בהיערכות לתרחישי רעידות אדמה

"נהיה ערוכים לכל תרחיש" עיריית ראשון לציון ממשיכה בהיערכות לתרחישי רעידות אדמה.  כ-40 עובדים לקחו חלק בקורס המכשיר אותם לחילוץ בזמן רעידת האדמה.
מנכ"ל החברה לביטחון: " נמשיך להתמיד בקיום הכשרות ותרגולים"

כארבעים עובדי עירייה השתתפו בשבוע שעבר בקורס חילוץ של פיקוד העורף שיזם אגף החירום בחברה לביטחון המעניק למשתתפים כלים להצלת חיים ב-24 השעות הראשונות שלאחר רעידת אדמה.

הקורס שנמשך שלושה ימים בבסיס ההדרכה של פיקוד העורף בצריפין כלל סדנאות תיאורטיות, תרגול הוצאת לכודים מבין ההריסות, הבחנת היקף הפגיעה, וכן הענקת עזרה ראשונה, כיבוי אש ועוד. כשהמטרה היא להכשיר את עובדי הציבור שמצב חירום יחברו לגופי ההצלה במשימה לנצל את פרק הזמן הקצר בו ניתן להציל ניצולים לאחר רעידת אדמה.

היום האחרון של הקורס התקיים במתנ"ס הסמוך למקיף ה' בקרית ראשון, שם גם קיבלו המשתתפים תעודות המכשירות אותם לחילוץ בזמן רעידת האדמה. אגף החירום צפוי לקיים קורסים נוספים להכשרת מאות מעובדי העירייה.

יש לציין כי קורסים אלו הם המשך ישיר להיערכות עיריית ראשון לציון לתרחיש של רעידת אדמה בשטחה וזאת בהתאם להחלטת הממשלה המתבססת על סקרים ותחזיות של מוסדות המחקר המוסמכים. לפני מספר חודשים יצאה העירייה בקול קורא לגיוס מהנדסים/ות והנדסאים/יות למערך ההתנדבות העירוני. מהנדס העיר, אלי יהלום, מציין כי אנשי מקצוע אלו יוכלו לתרום בהערכת נזקים במבנים, מתן מענה מקצועי וחוות דעת, תגבור וגיבוי צוותי העירייה בחירום.

מוטי נחמני, מנכ"ל החברה לביטחון מוסיף: "אנו נמשיך להתמיד בקיום הכשרות ותרגולים כך שברגע האמת נהיה ערוכים לכל תרחיש שייגזר עלינו. אני מודה לכל הגורמים על שיתוף הפעולה ולמתנדבים על השתתפותם".

  

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

10 בפברואר 2013