בשבוע שעבר חנכה עיריית ראשון לציון רחוב על שמו של אהרון אוזן ז"ל

ראש העיר על יד שלט העיר על שם אהרון אוזן
 

בשבוע שעבר חנכה עיריית ראשון לציון רחוב על שמו של אהרון אוזן ז"ל. הרחוב החדש נחנך בשכונת נחלת יהודה בעיר.

אהרון אוזן ז"ל כיהן כשר החקלאות, שר העבודה, הרווחה ושר הקליטה. חייו של אוזן, השזורים בתולדותיה של ההתיישבות הציונית  נחשבים לדוגמא ומופת לערכיות, חלוציות ותרומה לחברה ולמדינה.  אוזן נולד בטוניסיה, אך את לימודיו בקולג' העביר בעיר סוס. באותה תקופה היה חבר תנועת בית"ר ולאחר שסיים את לימודיו עלה למדינת ישראל בשנת 1949 אז הצטרף כחבר בתנועת מפא"י. אוזן היה ממקימי מושב גילת ב-1949 בו התגורר עד יום מותו. היה ממקימי ארגון הקניות של מושבי הנגב, אותו ניהל עד 1968 באותה תקופה היה שותף גם להקמת אגודות וחברות נוספות הקשורות למושבים בנגב. בשנת 1965 נבחר אוזן מטעם המערך לכנסת ה-6 בה גם כיהן כשר החקלאות במשך כמעט ארבע שנים. לאחר פרישתו מהכנסת ב-1970 מונה לתפקיד מזכ"ל תנועת המושבים בו כיהן כשלוש שנים והחל משנת 1973  כיהן אוזן כנשיא הפדרציה הספרדית בישראל. בשנת 1981 הקים יחד עם אהרון אבוחצירא את תנועת מסורת ישראל ובאותה שנה נבחר בשנית לכנסת העשירית ומונה לסגן השר לקליטת עלייה. בהמשך, מונה לשר העבודה והרווחה ולשר לקליטת עלייה.

 מאות אנשים הגיעו לטקס החנוכה המרגש שהתקיים במועדון הנוער, ה"נחלה" בשכונת נחלת יהודה בנוכחות ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, מנכ"ל משרד החקלאות, יוסי ישי שהגיע בשמו של שר החקלאות, סגן ראש העיר, דוד ביטן, חבר המועצה, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דורון אוזן, סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד, חבר הכנסת לשעבר שהיה ידידו הקרוב של אהרון אוזן, יחזקאל זכאי, יו"ר ועד ההורים העירוני, נציגות המשפחה, חברי וועדת השמות בעיריית ראשון לציון ורבים מתושבי העיר.

הטקס התקיים בהנחייתו של אליהו אוזן, יו"ר קהילת יוצאי טוניס ולוב וסגן יו"ר המועצה הדתית, שהגיש את הבקשה לקריאת הרחוב על שמו של אהרון אוזן ז"ל.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"כבוד גדול הוא לעיר לחנוך את הרחוב על שמו של אהרון אוזן ז"ל שהיה התגלמותו של הסיפור הציוני בארץ ישראל. איש דגול וערכי, שהקדיש את חייו לעשייה שכל כולה תרומה למדינה-דוגמה ומופת בכל קנה מידה".