רחוב חדש תוך חצי שנה

שני ספסלים ברחוב
 

ריבוד כביש, החלפת מדרכות, הצבת ריהוט רחוב, שתילת עצים ועוד, הושלם שדרוג הרחוב הראשון במסגרת פרויקט "שפת רחוב" שיקיף עשרות רחובות ותיקים.
ראש העירייה, דב צור: "בפרק זמן קצר, הצלחנו לשנות את פניו של רחוב אברבנאל ולהעניק לו חזות מרעננת ומשודרגת"

שדרוג הרחוב הראשון במסגרת פרויקט "שפת רחוב" הושלם בהצלחה. בתוך כחצי שנה רובד רחוב אברבנאל באורך 600 מטרים, המדרכות הוחלפו, הוצבו מתקני ריהוט רחוב, נטעו עצים ועוד. סך הכל הושקעו למעלה משני מיליון שקלים. במקביל החלו העבודות ברחוב הגדוד העברי המצטלב עם רחוב אברבנאל.

פרויקט "שפת רחוב" הינו חלק מתוכנית הפיתוח של העיר לשנים 2011-2014, לפיו צפויים מספר רחובות בעיר לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב בהשקעה של 150 מיליון שקלים. מדובר בשדרוג רחובות העיר מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים: ריצוף הרחוב, שילוט הרחוב, מיקום מפרצי חנייה, צבע מדרכה ועוד. למעשה בתוך זמן קצר באופן יחסי, הרחובות עוברים מהפך דרמטי בחזותם מבלי לאבד את אופיים.

 ראש העירייה, דב צור, אמר: "בפרק זמן קצר, הצלחנו לשנות את פניו של רחוב אברבנאל ולהעניק לו חזות מרעננת, משודרגת לצד נגישות ובטיחות. זו סנונית ראשונה ומוצלחת שכבר יכולה לבשר על הבאות. בשנתיים הקרובות אנחנו נכנס עשרות רחובות ותיקים נוספים ונפיח בהם חדשנות וחיות".

בחודש שעבר החלו העבודות ברחוב "הגדוד העברי" המצטלב עם רחוב אברבנאל, במהלכן תתבצע החלפת מצעים וריבוד כביש, החלפת מדרכות, הצבת ריהוט רחוב ותאורה, נטיעת עצים ויוצבו עמודי תמרור חדשים. סך הכל יושקעו ברחוב 4.3 מיליון שקלים.

סמנכ"ל עיריית ראשון לציון, איתן דורון, אמר לתושבים, כי בעת ביצוע העבודות תתכנן אי נוחות זמנית, אך הוסיף כי הוא בטוח שהתושבים יגלו הבנה:"על מנת לצמצם את אי הנוחות עד כמה שאפשר, נזדקק לשיתוף הפעולה של תושבי הרחוב-נבקש מכם להיות קשובים להוראות, בכדי לא לעכב את העבודות וכדי שנוכל לסיים את הפרויקט מהר ככל האפשר".

אדריכל העיר, אבנר אקרמן, הדגיש כי העבודות במסגרת פרויקט "שפת רחוב" מבוצעות בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם לאורך שנים.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

23. בדצמבר 2012