רביבים מצביעים לים המלח

 

 חברי מועצת התלמידים בקריית החינוך  "רביבים" החליטו להתגייס כ"שגרירים" של ים המלח ולקדם את ההצבעה בעדו במסגרת התחרות הבינלאומית שבעת פלאי הטבע. שבעת פלאי הטבע הינה התחרות השנייה המתקיימת במסגרת תחרות שבעת פלאי עולם תחת הכותרת "אם אנו רוצים לשמור על משהו, אנחנו חייבים להעריך אותו באמת". התחרות נערכת באמצעות הצבעה גלובלית של כלל אזרחי העולם באמצעות האינטרנט והטלפונים הניידים.

ים המלח נרשם לתחרות לפני כ- 3 שנים על ידי המועצה האזורית מגילות ים המלח. מתוך למעלה מ- 420 אתרי טבע מכל העולם העפילו 28 אזורים וביניהם ים המלח. במסגרת פעילות המועצה למען סביבה ירוקה, אהבת הארץ וממש רגע לפני טיול שנתי לאזור הוחלט בבית ספר "רביבים" לקדם את הנושא.

תלמידי המועצה ריכזו את כל תלמידי בית הספר ברחבה, הסבירו על תחרות שבעת פלאי הטבע, הוצגה מצגת ובה תמונות ופרטים על האזור, ומיד בתום ההסבר התבקשו התלמידים לשלוף פלאפונים למסרר. התלמידים הסבירו לחבריהם כי קיימת  חשיבות גבוהה לזכייתו של ים המלח בתחרות זו. ים המלח הוא אתר ידוע בכל העולם, בעל נתונים היסטוריים, אקולוגיים, ותיירותיים מרתקים. הכרה בינלאומית בים המלח כאחד מ-7 פלאי עולם הטבע משמעותה קידום התיירות לישראל. הזכייה בתחרות טומנת בחובה יתרונות רבים למדינה ולאזרחיה. לצד שיפור תדמיתה של המדינה, יש לזכייה משמעויות כלכליות, תיירותיות, תרבותיות וסביבתיות.          

 תלמידי "רביבים" קוראים לחבריהם בכל הזדמנות להירתם למאמץ לאומי זה:"אם כל אחד מאיתנו ייקח על עצמו לגייס שבעה מצביעים נוספים, נוכל לרשת את העולם בימים הנותרים עד לתחרות ולהצביע לים המלח שלנו!"

 אלו המעוניינים להצביע לים המלח, יכולים לעשות כן דרך אתר:

http://www.new7wonders.com

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

8 בנובמבר 2011