ריקודים מהאגדות

רקדנים על במה
 

מאה רקדניות מקריית החינוך השש שנתית גן נחום ריתקו את הצופים בהיכל התרבות במופעי ריקוד המבוססים על אגדות הילדים

מנהלת הלהקה: "הלהקה היא פרויקט חשוב לבית הספר, ההשתתפות בלהקה מעלה את הביטחון העצמי של הבנות, שכולן נוטלות בה חלק ללא יוצאות מהכלל"

תחשבו היכל התרבות, תחשבו להקות מחול ועכשיו תוסיפו סיפורי אגדות. מה יצא? ערב קסום במיוחד בהשתתפות כמטה רקדניות משכבות ז' ועד י"ב בקריית החינוך השש שנתית גן נחום.

בכל שנה בוחרים בבית הספר נושא ייחודי להופעה, השנה כאמור נבחר הנושא: "אגדות ילדים". המופע נפתח בכרכרה שנכנסה לבמה מתוכה יצאה פייה שפתחה את ערב האגדות.

התלמידות ביצעו 14 ריקודים של סיפורי אגדות ובניהם טרזן, פינוקיו, מלך האריות, הרקולס, סינדרלה, שלגיה, חתול במגפיים, עליזה בארץ הפלאות, כיפה אדומה בו שולבו קטעי משחק,שירה והופעה מרתקת של פעלולי קרקס ואפקטים מיוחדים, גם בסיפור אלף לילה ולילה, ריחפו אלאדין ויסמין באוויר.

כל ריקוד היה מלווה באביזרים מיוחדים במופע מרתק, ססגוני וצבעוני עם תלבושות חדשות ומקוריות. האורחים שצפו בריקודים ישבו מרותקים להופעה עד הרגע האחרון.

להקות המחול של בית הספר הוקמה לפני כשבע שנים עם שבע בנות בלבד. מנהלת הלהקה, רחלי כהן פרידמן, בירכה את כל מי שסייע להמשך הפעילות של הלהקה, בניהם ראש העירייה, דב צור, מנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק, מנהל בית הספר, דוד נמרוד, ואמרה: "הלהקה הינה פרויקט בית ספרי חשוב הן לתלמידות והן לבית הספר, ההשתתפות בלהקה מעלה את הביטחון העצמי של הבנות, שכן כולן נוטלות בה חלק ללא יוצאות מהכלל.

זהו פרויקט מבורך שנבנה בעמל רב לאורך השנים ומחזק את הקשר והמחויבות בין התלמידות לבית הספר וזאת באמצעות חוויה השונה מלימוד פרונטאלי."

ראש העירייה, דב צור, שהתרשם מאוד מההופעה, ברך את הרוקדות והאורחים והבטיח להמשיך לסייע לפעילות הלהקה "ההופעה השנתית בהיכל התרבות הפכה למסורת וגאווה להורים, לבית הספר ולתלמידות הרוקדות" אמר.

יש לציין עוד כי הלהקה הינה חלק חשוב ובלתי נפרד מבית הספר האחראי על הטקסים וההופעות, הבנות מתאמנות שעות ארוכות ומשתתפות בסדנאות ובתחרויות בעיר ומחוצה לה.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

17 במרץ 2013