ראשונים במשפחות

צילום הדמיה

 

העבודות להרחבתו של פארק חוף הים מתקדמות במלוא המרץ

 כך יראה הפארק בחוף הים אשר יכפיל את גודלו כמעט פי 4 ויהפוך לאטרקציה אתגרית ראשונה מסוגה

משטח עץ מיני אקסטרים לגלגיליות, סקייט בורד ואופניים, מצפה פיראטים, מבוך לילדים, 4 מגרשי כדורגל לפעוטות, 6 מתקני כדורסל, מתקני משחק מקורים, רכבת שתרד לחוף הים, לטיילת וחזרה לגן, דשא, פינות ישיבה ומתקני כושר לבוגרים יהיו רק חלק מהאטרקציות בגן החדש

צור:"אנחנו ממשיכים לבנות, לשפץ, ולהוסיף מתקנים בסטנדרטים הגבוהים ביותר לרווחת תושבי העיר"

 בחודשים האחרונים, החלו העבודות לבנייתו של שלב ב' בפארק חוף הים. הפארק הקיים שנבנה בהשקעה של  4 מיליון שקלים, יכפיל את גודלו, כמעט פי 4 במסגרת עבודות שלב ב' שהחלו באחרונה. כרגע, נהנים תושבי העיר מכ-15 מתקנים ייחודיים, רחבת דשא גדולה ובעיקר – נוף מרהיב לים. בעוד זמן קצר, יורחב הגן הקיים, המשתרע כיום על  3 דונם, בעוד 8 דונם כך יתפרש על שטח של 11 דונם.

 בהשקעה של 8 מיליון שקלים, על ידי מפעל הפיס, תבצע החברה הכלכלית את עבודות הרחבתו של הגן. מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, מספר כי העבודות יכללו את בנייתם של  6 מתקני כדורסל, 4 מגרשי כדורגל לפעוטות עד גיל 5 על שטח של 100 מ"ר כל אחד, מבוך, מתקני משחק מקורים לפעוטות, מתקני כושר לבוגרים, דשא ופינות ישיבה. בנוסף, על ראש הגבעה בגן, ייבנה מצפה פיראטיים בו יוצב מגדל עם משקפת ממנו יוכלו הילדים להשקיף לים-את הדרך למטה מן הגבעה יעשו על גבי אחת משלושת המגלשות שיותקנו במקום. במקום ייבנה גם משטח עץ גלי, מיני אקסטרים, שיתפרש על שטח של 2 דונם להחלקה על גלגיליות, סקייט בורד ולרכיבת אופניים.

בנוסף, מתוכנן מסלול לרכבת טיולים מיוחדת לנסיעה בגן, ירידה לחוף הים לטיילת וחזרה לגן, כולל תחנת רכבת מיוחדת.

 חבר המועצה אייל מושיוב היה מי שהוביל להקמת הפארק בהיותו מחזיק תיק חוף הים. הוא סבר כי ניתן לעשות שימוש בשטח הפנוי בחלקו הצפון-מזרחי של חוף הים לטובת הציבור, ובמיוחד לטובת הילדים וההורים. מושיוב זכה לתמיכת ראש העירייה והחל בפרויקט בסיוע אגף חופים ואגמים והחברה הכלכלית ראשון לציון. הקמת החלק הראשון של הפארק הסתיימה כבר בתחילת הקיץ שעבר והוא זכה להיענות מרשימה מצד תושבי העיר. 

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"תושבי העיר, היכונו לדבר הגדול הבא. הפארק החדש יהווה מוקד לבילוי איכותי עבור התושבים. מתקנים ייחודיים, המפעילים את דמיונם של הילדים ואת הקואורדינציה ובעיקר ייסבו להם הנאה רבה, כל זאת אל מול נוף הים המרהיב.

אנחנו ממשיכים לבנות, לשפץ ולהוסיף מתקנים בסטנדרטים הגבוהים ביותר לרווחת תושבי העיר. גנים מתחדשים בראשון לציון בקצב מהיר, בהשקעה ובסדר גודל שלא נראה בעיר. אני שמח לראות שמשפחות רבות נהנות מן ההשקעה". 

העבודות להרחבתו של הפארק צפויות להסתיים בקיץ הבא.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

20 באוגוסט 2012