פיתוח מרכז העסקים "ראשון איילון"

  במסגרת פיתוח מרכז העסקים "ראשון איילון" ערך ראש העיר מפגש יזמים לשם הצגת תוכניות הפיתוח

אל המפגש הגיעו יזמים ובעלי עסקים במתחם "ראשון איילון" בפניהם הוצגו תוכניות הפיתוח ולוחות הזמנים הצפויים; צור:"בימים אלו אנו עמלים על קידום ופיתוח של חמישה מתחמי עסקים המיועדים לתעשייה מתקדמת ואיכותית, אחד מהם הוא מתחם "ראשון איילון"

בשבוע שעבר נערך בהיכל התרבות מפגש יזמים ובעלי עסקים במתחם העסקים "ראשון איילון" במעמד ראש העירייה, דב צור, חבר המועצה ומחזיק תיק פיתוח עסקי, אייל מושיוב, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, מהנדס העיר, אלי יהלום, מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, ראש מנהלת אזורי תעשייה ד"ר נילי שחורי ובכירי עירייה נוספים. המתחם, הידוע בכינוי מתחם אלקטרה, הממוקם מצפון למשה דיין, ישנה בקרוב את פניו בעקבות תכנית בניין עיר חדשה שמקדמת העירייה, וצפויה לזכות בחודשים הקרובים לאישור הועדה המחוזית. התכנית מדברת על הכפלת זכויות הבנייה במקום מכ-400 אלף מ"ר לכ-900 אלף מ"ר, ושדרוג התשתיות והמרחב הציבורי על ידי העירייה.

 עיריית ראשון לציון עמלה על התוכנית כבר למעלה משנתיים ומקווה כי עם אישורה ישקיעו יזמים בפיתוח המתחם, אשר מאוכלס כיום על ידי מפעלים ובתי מלאכה. במתחם יתרונות מובהקים אשר יאפשרו את פיתוחו למרכז עסקים שוקק חיים. תחילה, היותה של קרקע המתחם זמינה וללא אילוצי תכנון מגבילים. שנית, נגישותו התחבורתית של המתחם: קרבתו לנתיבי איילון, קרבתו לציר משה דיין, תחנת רכבת ואף תחנה של הרכבת הקלה בקרבת מקום.

כאמור, העירייה מתכוונת להשקיע בשדרוג הכבישים במתחם, ובשדרוג השטחים הפתוחים והשדרות הראשיות ובהכשרת מקומות חנייה נוספים באזור. כבר בשנת 2012, תחל העירייה בשדרוג הרחובות הראשיים כשלב א' של פיתוח המתחם.

 במפגש הציג מהנדס העיר, אדריכל אלי יהלום, את התכנית ואת לוחות הזמנים הצפויים לפיתוח המתחם, לאחר מכן הציג מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, את תכנית האבטחה המתוכננת של המתחם.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, במפגש היזמים:"בימים אלו אנו עמלים על קידום ופיתוח של חמישה מתחמי עסקים המיועדים לתעשייה מתקדמת ואיכותית, אחד מהם הוא מתחם "ראשון איילון. אני יכול להבטיח לכם שאנו נעשה הכל על מנת להפוך את "ראשון איילון" למתחם שוקק ומצליח שימשוך אליו עסקים מתקדמים ואיכותיים. צור פנה ליזמים ואמר:"חשוב לנו שתהיו שותפים לתהליך, תכירו את התכנית ותגלו הבנה בשלבי הפיתוח".

 מהנדס העיר, אדר' אלי יהלום: "אנו נשמח להיפגש עם יזמים ובעלי עסקים במתחם, לשמוע הערות והארות ולהסביר את התכנית לפרטיה. חשוב לנו לעשות את הדברים בשיתוף פעולה, לטובת כל הנוגעים בעניין. אין לנו ספק כי בעלי העסקים הקיימים במתחם ובעלי הקרקעות במתחם ייהנו מאוד מפירות הצמיחה שתעניק התכנית החדשה".