עיריית ראשון לציון נבחרה כרשות מצטיינת בהפעלת התוכנית לחיזוק "הקשר הבין דורי"

מצטיינת בהפעלת התוכנית  לחיזוק "הקשר הבין דורי"

 

עיריית ראשון לציון נבחרה כרשות מצטיינת בהפעלת התוכנית  לחיזוק "הקשר הבין דורי"  בטקס שהתקיים בבית התפוצות

מגן הוקרה הוענק לראש עיריית ראשון לציון, דב צור,  על תמיכתו בפרויקט "הקשר הרב דורי" ועל העשייה החינוכית

ביום א' האחרון, 20.5.12, קיבלה העיר ראשון לציון את "אות ההצטיינות" לשנת הלימודים תשע"ב על הפעלת התוכנית "מזקנים אתבונן" –העוסקת בקשר הרב דורי. אות ההצטיינות ניתן לעיר בהערכה על החשיבות החינוכית הגדולה שמעניקה מערכת החינוך העירונית למפגש בין הדור הצעיר והאזרח הוותיק.

תוכנית הקשר הרב דורי "מזקנים אתבונן" עורכת מפגש ייחודי ובעל משמעות ערכית עצומה המאפשרת לתלמיד ללמוד אודות סיפורו של האזרח הוותיק ובאמצעות כך ללמוד את סיפורם של הארץ ושל העם היהודי וביחד לתעדו באמצעים טכנולוגיים למען הדורות הבאים. בשיתוף פעולה של הצוות החינוכי של האגף לחינוך יסודי בעיר, בראשותה של  מירי אור גוטפריד והצוות החינוכי של הקשר הרב דורי, בהובלתה של עפרה ישראלי, החלו בשנת תשע"ב לקיים את התוכנית החינוכית ב - 13 בתי ספר ברחבי העיר.             

אירוע ההצדעה, אשר התקיים בבית התפוצות בתל אביב, הינו מסורת חדשה של בית התפוצות והמשרד לאזרחים ותיקים ומטרתו להוקיר רשויות מצטיינות המפעילות את התכנית ברחבי הארץ ואת האזרחים הוותיקים הנוטלים חלק בפרויקט. השנה נבחרו הערים ראשון לציון ורמת גן כערים המצטיינות בהפעלת התוכנית בבתי הספר לשנת תשע"ב.

האירוע נערך בהשתתפות סגנית השר במשרד לאזרחים ותיקים, ח"כ ד"ר לאה נס, מנכ"ל המשרד, מר אהרון אזולאי, מנהל אגף מורשת במשרד החינוך, מר משה זעפרני ומנכ"ל בית התפוצות, מר אבינועם ערמוני. 

במהלך האירוע הוענקו מגני הוקרה לדב צור, ראש עיריית ראשון לציון ולצבי בר, ראש עיריית רמת גן על תמיכתם בפרויקט "הקשר הרב דורי" ועל העשייה החינוכית. כמו כן, הוענקו תעודות הוקרה לארבעה אזרחים ותיקים מצטיינים שבלטו במהלך השנה בסיפורם האישי, בקשר עם התלמיד ובהשקעתם בתכנית.

את הפרס מטעם עיריית ראשל"צ קיבל מ"מ ראש העירייה מוטי עג'מי, שאמר כי: "עיריית ראשון לציון  בראשות ראש העירייה, דב צור, הציבה את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני. סוגיית החינוך בעינינו איננה רק זכאות לבגרות או שיפור הציונים – חינוך הוא בראש ובראשונה דרך ארץ והקניית ערכים. הדרך היסודית והרצינית בה עוסק מינהל החינוך בפרויקט הקשר הרב דורי משקף את החשיבות שאנו מעניקים לחינוך לערכים. הצלחת הפרויקט הביאה אותנו להחליט להרחיב את הפרויקט גם לחינוך העל יסודי ובשנת תשע"ג, במסגרת חגיגות 130 שנה לעיר הוא יופעל ב- 30 בתי ספר יסודיים ו- 10 בתי ספר על יסודיים ובשיתוף עם מוזיאון העיר".

סגנית השר לאזרחים ותיקים, ד"ר לאה נס אמרה באירוע כי:"התוכנית מקנה לתלמידים ולאזרחים הוותיקים חוויה חינוכית ערכית המאפשרת דיאלוג המתמודד עם דעות קדומות ביחס לזקנה ומגביר את המודעות המשפחתית והקהילתית של הדור הצעיר לאזרחים הוותיקים במדינת ישראל. עלינו לזכור כי עם ללא עבר הוא עם ללא עתיד ועל ידי שימור המורשת אנו מכבדים ומוקירים את הוותיקים ואת הסיפור שהם מביאים עמם, ובונים דור צעיר וערכי המחובר לעברו". 

בעיר ראשון לציון הופעלה השנה התכנית ב - 13 בתי ספר. בזכות ההצלחה הגדולה  שהייתה השנה החליטה העיר לאמץ את התוכנית ולהפעילה בשנת הלימודים תשע"ג במסגרת חגיגות 130 שנה לעיר ראשון לציון ב- 30 בתי ספר יסודיים ו- 10 בתי ספר על יסודיים ובשיתוף עם מוזיאון העיר.

את האירוע חתם מופע לכבוד יום ירושלים " אל בורות  המים" מסע אל המקורות היהודיים והחלוציים בשירתה של נעמי שמר עם ד"ר מוטי זעירא והזמרת מיטל טרבלסי.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

21 במאי 2012