חנוכת קריית החינוך השש שנתית "ראשונים" ע"ש אילן רמון

 

בשבוע שעבר התקיימה חנוכת בית הספר "ראשונים", מקיף י"א, ע"ש אילן רמון, בנוכחות ראש העיר מר דב צור, לציון שיאו של תהליך הקמת תיכון שש שנתי בעיר ראשון לציון

בשבוע שעבר התקיים טקס חנוכת קריית החינוך השש שנתית ע''ש אילן רמון, בית הספר "ראשונים". מטרת האירוע הייתה ציון שיאו של תהליך הקמת בית ספר תיכון שש שנתי בעיר ראשון לציון. הערב התקיים בנוכחות ראש העירייה, מר דב צור, הגברת אריאלה ישראלי ,ראש מנהל החינוך ובנוכחות מורים, הורים ותלמידים .

ראש העיר דב צור, נשא דברים: "ההחלטה על מעבר למבנה שש-שנתי, הינה פרי של חשיבה מעמיקה. נקודת התורפה המרכזית שזיהינו במערכת החינוך היא הרצף החינוכי ובזה החלטנו לטפל. עשינו רה-ארגון במערכת החינוך העל-יסודית והקמנו בתי ספר שש-שנתיים. ראינו שכדי להעניק לכל תלמיד את החינוך המיטבי עלינו לשמור על גודל מסוים של בית הספר. כך עלה הצורך בהקמת בית ספר שש-שנתי נוסף בעיר - מקיף י"א, שזכה להיקרא על שמו של אילן רמון". עוד הוסיף צור: "המטרה שלנו היא להפוך את ראשון-לציון לעיר מובילה בישראל בתחום החינוך. אנחנו לא מתכוונים להתפשר על מקום טוב באמצע, אנחנו רוצים להוביל. אני יכול כבר לבשר כי חלק מההשקעה שלנו נושאת פרי. אחוז הזכאים לבגרות בקרב תלמידי י"ב המתגוררים בעיר והלומדים בבתי הספר התיכוניים שלנו עלה שנת הלימודים תש"ע בלמעלה מ-5% לעומת תשס"ט, מ-71 ל-76 - כפול מהממוצע הארצי. בנוסף, חלה עלייה של 3.16% בזכאות לבגרות בקרב כלל תלמידי י"ב המתגוררים בעיר, הכוללת גם את אלו שלומדים מחוץ לעיר".

צור הודה למנהלת בית הספר, זהבה קירז'נר ולצוות המורים, על הקמת בית הספר מן היסוד ועל הצבת התלמידים על מסלול ההצלחה.

בערב המרגש נטלו חלק תלמידי בית הספר  והופיעו בקטעי קריאה, ריקוד, דרמה ושירה  והוא נחתם בשיר משותף שבוצע על ידי המורים, ההורים  והתלמידים.

מנהלת בית הספר, הגברת זהבה קירז'נר:"זכות גדולה עבורנו  להיות שליחי מערכת החינוך בעצם הקמתו של בית ספר תיכון שש שנתי בעיר ראשון לציון. אנו נמצאים לקראת סופה של השנה הראשונה להקמתו של תיכון מקיף י''א. הקמת בית הספר מושתתת על חזון חינוכי, ערכי ורגשי שמקורו בתרבות  הישראלית, היהודית והדמוקרטית ומבוסס על ערכים של אהבה, אמונה, אחריות, אכפתיות ואופטימיות. הערב אנו חשים תחושה של גאווה והתפעמות. ''אילן רמון מסמל מצוינות אישית וערכית,דוגמא ומופת".

רכזת החינוך החברתי הגברת מיכל לוי הקרי , הוסיפה: ''בית ספר חדש הוא בבחינת הזדמנות לחנך, לסייע לתלמידים לצמוח כאנשים בעלי משמעות וערכים וליצור חברה איכותית. אם  ''האדם הוא כעץ השדה  '' הרי שבתהליך החינוך אנו זורעים את הזרעים לעתיד לבוא''.

  

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

23 במאי 2011