ראשונים במחזור

תמונה של כדור הארץ בירוק
תחרות מחזור בקבוקים לילדי העיר-במסגרת מדיניות ראש העיר לחינוך סביבתי

לוקחים אחריות על הסביבה - ממחזרים מיכלי משקה וזוכים במתנות

  במסגרת מדיניות ראש העיר לקידום חינוך סביבתי בעיר ראשון לציון מכריז מנהל החינוך בעירייה בשיתוף תאגיד המחזור אל"ה, על תוכנית מחזור ייחודית לתלמידי העיר.

במסגרת התכנית יתחרו תלמידי העיר בכמות איסוף הבקבוקים למחזור. בכל בית ספר יוצב מיכל מחזור בקבוקים. המוסד החינוכי שתלמידיו יאספו את מירב המיכלים ברי הפיקדון, המסומנים בפיקדון של 30 אגורות, יזכה בפרסים יקרי ערך.

 מטרות התוכנית הן צמצום כמויות הפסולת הבלתי ממוחזרת, הקניית הרגלי התנהגות וחשיבה ירוקה וידידותית לסביבה והעלאת המודעות לחשיבות המחזור בקרב תלמידי העיר.

שיתוף הפעולה של הורי התלמידים בתוכנית נחוץ ויסייע לצמצם את כמויות הפסולת  בעיר ולחיות בסביבה נקייה ואיכותית. מוסדות החינוך אשר יזכו במקומות הראשונים יעברו סדנא להפקת סרט בנושא סביבתי.

 משנה לראש העירייה, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך: "עיריית ראשון לציון מקדמת את תחרות מחזור הבקבוקים כחלק ממדיניות ראש העיר לחינוך סביבתי, ורואה בפעילות מן הסוג הזה את אחד מיעדיה המרכזיים. כדי לייצר חברה ששומרת על הסביבה, עלינו להטמיע היום את המודעות לנושא בילדינו. חשוב לציין, כי התחרות היא אמצעי ולא מטרה. באמצעות ההשתתפות בתחרות יחשפו תלמידי העיר לעקרונות העומדים בסיס תהליך המחזור, יתרגלו ויחשפו לפעולת המחזור, וישפיעו גם על ההורים והסביבה הקרובה שלהם לשמור על הסביבה".

 קינסטליך הודה לראש מינהל חינוך, אריאלה ישראלי, ולחלה טורק, מנהלת תוכניות מיוחדות במינהל החינוך, על הובלת הפרויקט בבתי הספר וקרא להורים לקחת חלק ולשתף פעולה בפרויקט חשוב זה למען מטרת שיפור איכות החיים בעיר ראשון לציון.

 יו"ר תאגיד המחזור אל"ה, נחמה רונן:"תרבות המחזור הוא נושא שהילדים מנחילים להוריהם. ילד ממחזר שווה בית ממחזר ולכן אנו  משקיעים מאמצים רבים בנושא קידום המחזור במערכות החינוך.  שנת 2010 הסתיימה באיסוף של כ-3 מיליון מיכלי שתייה במוסדות החינוך ברחבי הארץ, גידול של כ-16 אחוזים משנה קודמת". 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

5 בספטמבר 2011