ראשונים במשפחות

הפארק החדש בחוף הים יכפיל את גודלו כמעט פי 4 ויהפוך אטרקציה אתגרית ראשונה מסוגה

מצפה פיראטים, מבוכים, מגרשי כדורגל לפעוטות, 8 מגרשי כדורסל ורכבת יהיו רק חלק מהאטרקציות בגן החדש; צור:"אנחנו ממשיכים לבנות, לשפץ, ולהוסיף מתקנים בסטנדרטים הגבוהים ביותר לרווחת תושבי העיר"

 לפני שלושה חודשים, חנכה עיריית ראשון לציון גן משחקים חדש לילדים בחוף הים שנבנה בהשקעה של  4 מיליון שקלים. מאז, נהנים תושבי העיר מכ-15 מתקנים ייחודיים, רחבת דשא גדולה ובעיקר – נוף מרהיב לים. בעוד זמן קצר, יורחב הגן הקיים, המשתרע כיום על  3 דונם, בעוד 8 דונם כך שהגן יתפרש על שטח של 11 דונם.

בהשקעה של 8 מיליון שקלים, על ידי מפעל הפיס, תבצע החברה הכלכלית את עבודות הרחבתו של הגן שיכללו את בנייתם של 8 מגרשי כדורסל, מגרש כדורגל לפעוטות עד גיל 5, משטח "דק" מעץ על שטח של 1900 מ"ר עליו יותקנו גלים שיהוו משטח רכיבה על אופניים, על ראש הגבעה בגן, ייבנה מצפה פיראטיים בו יוצב מגדל עם משקפת ממנו יוכלו הילדים להשקיף לים-את הדרך למטה מן הגבעה יעשו על גבי המגלשה שתותקן במקום. במקום ייבנה גם מבוך מעץ למשפחות ואף, רכבת שתעשה סיור מהגן אל חוף  הים ובחזרה.

 חבר המועצה אייל מושיוב היה מי שהוביל להקמת הפארק בהיותו מחזיק תיק חוף הים. הוא סבר כי ניתן לעשות שימוש בשטח הפנוי בחלקו הצפון-מזרחי של חוף הים לטובת הציבור, ובמיוחד לטובת הילדים וההורים. מושיוב זכה לתמיכת ראש העירייה והחל בפרויקט בסיוע אגף חופים ואגמים והחברה הכלכלית ראשון לציון. הקמת החלק הראשון של הפארק הסתיימה כבר בתחילת הקיץ והוא זכה להיענות מרשימה מצד תושבי העיר.  כעת, ממתינה העירייה לאישור מפעל הפיס ותתחיל מייד בעבודות הבנייה של החלק השני.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"תושבי העיר, היכונו לדבר הגדול הבא. הפארק החדש יהווה מוקד חדש לבילויי איכותי עבור התושבים. מתקנים ייחודיים, המפעילים את דמיונם של הילדים ואת הקואורדינציה ובעיקר ייסבו להם הנאה רבה, כל זאת אל מול נוף הים המרהיב.

אנחנו ממשיכים לבנות, לשפץ ולהוסיף מתקנים בסטנדרטים הגבוהים ביותר לרווחת תושבי העיר. גנים מתחדשים בראשון לציון בקצב מהיר, בהשקעה ובסדר גודל שלא נראה בעיר. אני שמח לראות שמשפחות רבות נהנות מן ההשקעה". 

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

2 בינואר 2012