ראשונים בספורט

ראש העיר בטקס
 

תעודות הוקרה הוענקו בישיבת מועצת העיר לנציגי אגודת השחייה מכבי ראשון לציון בעקבות הישגיהם באליפויות ארציות ובינלאומיות

 צור:"אנו גאים מאד באגודה ובחבריה שסיפקו תוצאות מדהימות, ומכאן, השמיים הם הגבול"

 בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר הוענקו תעודות הוקרה לארבעה נציגים בולטים מאגודת השחייה מכבי ראשון לציון, הפועלת בחסות החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש. הארבעה: אבידן ברק (19), רותם עמית (17), אדוה בראון(14) ורוית אבל (16), מנציגי הקבוצה אשר זכו להישגים הבולטים ביותר, קיבלו בשם האגודה את תעודות ההוקרה מראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ששיבח את הישגיהם הספורטיביים המסבים לעיר גאווה רבה.

אגודת מכבי ראשון לציון בענף השחייה מורכבת מ-300 שחיינים המחולקים לקבוצות מגוונות, בכל נוגע לרמות הקושי ותדירות האימונים. באגודה קבוצות המתאמנות פעמיים בשבוע במטרה לשמור על אורח חיים בריא ופעילות ספורטיבית, לצד קבוצות הנבחרת המונות 70 שחיינים בגילאים 10-22 אשר מייצגות את העיר ראשון לציון באליפויות ארציות ובינלאומיות.

 נבחרת מכבי ראשון לציון מדורגת בין 3 האגודות המובילות בארץ בכל הקטגוריות באליפות הצעירים ובמקום הראשון והיוקרתי באליפות הנוער בקטגוריית הנשים.

 נציגי האגודה קטפו הישגם בולטים מאד בארץ ובעולם וחלקם עתידים לייצג את העיר בתחרויות בינלאומיות כבר בעת הקרובה. אבידן ברק (19) אשר היה הראשון להשתתף בתחרויות בינלאומיות ונתן את יריית הפתיחה להשתתפות שחייני מכבי ראשון באליפות "קומן" היוקרתית למדינות אגן הים התיכון. אבידן הגיע במקום ה-5 במשחה 100 וב-200 מטר גב. רותם עמית (17) שחיינית מים פתוחים אשר צפויה להשתתף באליפות אירופה לנוער שתתקיים בתורכיה בחודש יולי ובאליפות העולם לנוער אשר תתקיים בקנדה, שם תתחרה במשחה 10 קילומטרים. רוית אבל (16) קטפה את מקום ה-6 באליפות "קומן" ב100- מטר וב-200 מטר גב ואדוה בראון (14) אשר מתאמנת בימים אלו לקראת אליפות "קומן" אשר תתקיים בסוף חודש יוני בספרד. על פי כל התחזיות בראון צפויה לקטוף את אחד משלושת המקומות הראשונים בתחרות.

נוסף לנציגיה הבולטים של הנבחרת, לכל אחד משחייני הנבחרת הישגים אישיים מרשימים באליפויות בינלאומיות וארציות וזאת בנוסף להיותם תלמידים מצטיינים בלימודים.

את הנבחרות מאמנת יעל אשכנזי, לצידה של אמנת הנבחרת הצעירה, טלי פישר. אשכנזי, ניצלה את המעמד על מנת להודות לכל הגורמים שתורמים להצלחתן של הנבחרות:"ברצוני להודות לצביקה איזנברג מנהל אגודת השחייה מכבי ראשון לציון, לחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, למנכ"ל החברה, אלי פולק ולסמנכ"ל רשות הספורט, אמיר סולרסקי שמלווים את הנבחרות באופן אישי ומסור".

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, פנה לחברי אגודת השחייה במעמד החלוקה ואמר:" הצלחתה של אגודת השחייה מכבי ראשון לציון היא גאווה גדולה לעיר ותמורה ממשית להשקעה העירונית בספורט.

הספורט בראשון לציון הוא חלק מהתרבות העירונית, שהיא חלק מן המרקם החינוכי. אנו גאים מאד באגודה ובחבריה, שסיפקו תוצאות מדהימות, ומכאן, השמיים הם הגבול. שחיינים יקרים, עם נחישות ואמונה ניתן לנצח. העיר כולה עומדת מאחוריכם ומריעה, בהצלחה, המשיכו בדרככם הטובה".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

6 במאי 2012