רובוט שמשחק פריסבי

תלמידים בתמונה קבוצתית
תלמידי קריית חינוך יגאל אלון מציגים: רובוט שמשחק פריסבי
ז
ה אולי נשמע מצחיק, אבל הרובוט של תלמידי מגמת רובוטיקה בבית הספר הגיע  למקום השני בתחרות הרובוטיקה הארצית המתקיימת בחסות סוכנות החלל האמריקאית נאס"א 

49 בתי ספר מרחבי הארץ העפילו לתחרות הרובוטיקה היוקרתית הכלל העולמית, ה- FRC, המתקיימת בחסות סוכנות החלל האמריקאית נאס"א. שבעה תלמידי חטיבת הביניים והחטיבה העליונה במגמת הרובוטיקה בקריית החינוך השש-שנתית "יגאל אלון" ייצגו את ראשון לציון בגאווה והשיגו את המקום השני על רובוט שיכול לשחק פריסבי. מדובר בהישג יוצא דופן בעיקר בשל העובדה שהמגמה הוקמה רק לפני שנתיים. התלמידים: אופק עובדיה, עמית דרי, רועי יהודר, אלירן שעיה, בני יחזקיאס, יובל אזולאי ונועה טלמור, ניגשו לתחרות תחת שם הקבוצה "טיטניום" לווו והודרכו על ידי מורה בית הספר, אליהו אליס ששימש מנטור הקבוצה ויפה חדד, רכזת המגמה.

התחרות התקיימה במעמד מנהל חקר מערכות השמש בנאס"א, דייב לבארי, מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטראובר,  יו"ר FIRST ישראל אביהו בן נון וראש מנהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, ד"ר עופר רימון.

תהליך גיבוש הקבוצה כלל שיתוף פעולה קהילתי בין המנטור, התלמידים ובני משפחה נוספים, שתרמו מזמנם ומהידע האישי שלהם להצלחתו של הפרויקט. תהליך הבנייה עצמו ארך כשישה שבועות בשעות אחר הצהריים בחדר מיוחד שהוקצה לשם כך. כחלק מהתהליך למדו חברי הקבוצה מהידע ומניסיונם של מהנדסים מקצועיים, בנו והתחרו עם רובוט שהוא פרי חשיבתם ויצירתם, נחשפו לתהליכי חשיבה אסטרטגיים, עיצוב, ניהול פרויקט, תכנות ובנייה. תוך כדי עבודה גם הטמיעו את חשיבותה של עבודת הצוות והעזרה ההדדית תוך דגש על מעורבות בקהילה.

ראש העירייה, דב צור, בירך את בית הספר על ההישג והוסיף: "הצבנו לעצמנו יעדים בתחומי המדעים מתוך מטרה לתת מענים לכלל התלמידים ולמיצוי היכולות. זכייה זו מבטאת תמורה להשקעה העירונית בחינוך. אני מברך את הזוכים בתחרות שהביאו כבוד וגאווה לבית הספר".

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

18 במרץ 2013