והזוכה בפרס הארצי "ספרנית השנה":אירית ארבל

ספרנית ברשת "כותר ראשון" בעיר מאז 1995
ארבל הוכתרה כספרנית השנה לשנת תשע"ב בשם ועדת הפרס ובשם ארגון הספרנים והמידענים בישראל

בפרס הארצי "ספרן השנה" זכתה השנה ספרנית "כותר ראשון", אירית ארבל. הפרס ניתן לה בטקס חגיגי במהלך כנס "מולטידע" ה-30  שמפיק מרכז הספר והספריות. כנס זה, מהחשובים בתחומו בארץ, מלווה בתצוגות מולטימדיה ותערוכות המאפשרות לספרנים להתעדכן בחידושים מקצועיים מרחבי העולם. בכנס מרצים ומנחים אנשי מקצוע בעלי שם מהארץ ומן העולם - אנשי אקדמיה, סופרים ומשוררים אנשי ציבור ואנשי עסקים.

הזכייה  הינה אות הוקרה לעבודתה רבת השנים של אירית ארבל עם הקהילה החינוכית של בתי הספר ועם ילדים המגיעים לבלות את שעות הפנאי בכותרים ובספריות.

ארבל, בוגרת המחלקה לספרנות ולמידענות במכללה האקדמית בית ברל, משמשת כספרנית בכירה ברשת "כותר ראשון" בעיר ראשון לציון מאז שנת 1995. ארבל מרכזת את תחום ההדרכות של הילדים, משמשת כאשת הקשר עם גני הילדים ובתי הספר ואף מפיקה את החוברת השנתית " כותרים וספרים קוראים לי".

 כמו-כן מרכזת ארבל את "חגיגת הספר" לתלמידי כיתות א' ולהוריהם. השנה יזמה את פרוייקט "130 סיפורים מעופפים" לכבוד 130 שנה לראשון לציון. בעבר אף יזמה את המשחק העירוני לכבוד שבוע הספר "מטמון תרבות", ומיזם זה אף הוצג בכנס מולטידע 2010. בשנת ה-60 למדינה היא ריכזה את "נבחרת ספרי ארץ-ישראל" של ילדי ראשון-לציון". אירית בקיאה ביותר בספרות הילדים ואף היתה שותפה בבניית ביבליוגרפיות בספרות ילדים, מפעל העוזר למורים ולגננות בבחירת הספרים. 

 מתוך כתב ההמלצה של  רחל לשם, מנהלת רשת "כותר ראשון": "אירית מבצעת את עבודתה במקצועיות, יוזמה, אחריות, רגישות ושיתופיות. היא זוכה להערכה ולאהבה של הילדים ושל הוריהם המגיעים לספרייה. היא אף פעילה במפגשים בלתי-פורמליים, כמו ארגון ימי הולדת, אירועי פרישה וכד'. היא מלכדת את העובדים וזוכה להערכה של הממונים ושל חבריה לעבודה".

 מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק:"הזכייה בפרס מבטאת את מגוון הפעילויות המתקיימות בכל הכותרים והספריות שמטרתן העמקת אהבת הקריאה של ילדי העיר  וקירובם אל הספריות כמקום איכותי לבילוי בשעות הפנאי. הפרס מעניק לכולנו גאווה גדולה ואף נותן לנו תנופה חזקה להמשך העשייה".

 מנהלת הרשות מרכזי קהילה, כותרים וקייטנות, חני צביון:"הזכייה בפרס האישי מהווה ביטוי לעבודת הצוות היצירתית והמקצועית של הספרנים והמידענים בעיר. הצטיינותה של אירית ארבל מייצגת את העשייה היום יומית המתקיימת ביוזמת רשת "כותר ראשון". בימים אלה מתקיימות "חגיגות הספר" לשלושת אלפי תלמידי כיתות א בעיר בכל הכותרים והספריות ומה-15 למאי יוזמנו כל תושבי העיר לאירועי "חודש הקריאה והספרות" הארצי".

 ועדת הפרס קיבלה לידיה מכתבי ההמלצה גם מראש עיריית ראשון לציון, דב צור, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק, מנהלת הרשות למרכזי קהילה, קייטנות וכותרים, חני צביון, מנהלת אגף החינוך היסודי בעיר, מירי אור גוטפריד ומסגנית מנהלת בית הספר "תרבות", רונית נגליסטר.

 בתמונה: מימין לשמאל- חני צביון, אירית ארבל ורחל לשם.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

2 אפריל 2012